1. Вихідні дані на проектування
При проектуванні локальної мережі слід дотримуватися завдання, яке розміщується в такій таблиці:
Таблиця 1.
Стандарт
Кількість поверхів
Кількість комп’ютерів у робочій групі
Кількість робочих груп на поверсі
Габарити поверху (м)

10Base-T
100Base-TX
2
6
4
12х12



2. Теоретичні відомості
Стандарт 10Base-T
Технологія Ethernet 10Base-T была стандартизована тільки в 1990 году (стандарт IEEE 802.3). Стандарт 10Base-T передбачає побудову ЛОМ шляхом використання кабельних сегментів для створення каналів зв’язку point-to-point . Тому основною топологією є "зірка". Геометричні розміри мереж, побудованих за стандартом 10Base-T, також залежать від послаблення сигналу в передавальному середовищі та від часу розповсюдження сигналу. Тобто, визначивши тип кабеля, з’єднувачі та іншу топологію мережі, 10Base-T залишається тим самим Ethernet в логічному розумінні, що і 10Base-5. В цьому розумінні концентратор (Hub) це просто сегмент коаксіального кабеля із стандарту 10Base-5 або 10Base-2. Правила застосування цього стандарту такі:
Мережа стандарту 10Base-Т може вміщувати максимум чотири концентратори.
Комп‘ютери підключаються до концентраторів кабелями UTP (STP) категорій 3, 4 або 5.
Підключення до концентраторів виконується конекторами (роз’ємами ) RJ-45 і кабелями "прямого з’єднання".
З’єднання концентраторів між собою виконується кабелями "перехресного з’єднання" або, при використанні Up-Link-портів, кабелями “прямого з’єднання”.
Максимальна довжина UTP- сегмента - 100 м.
Максимальна кількість комп’ютерів, підключених до всіх концентраторів ЛОМ - 1024.
Мінімальна довжина кабельного сегмента - 2.5 м.
Максимальна загальна довжина мережі - 500 м.
Стандарт 100Base-TХ
Основні відмінності PHY ТХ від специфікації PHY FX - використання методу MLT-3 для передачі сигналів - 5-бітових порцій коду 4В/5B по скрученій парі, а також наявність функції автопереговорів (Auto-negotiation) для вибору режиму роботи порту. Метод MLT-3 використовує потенційні сигнали двох полярностей для представлення 5-бітових порцій інформації (Рис. 2.8).

Рис. 2.2. Метод кодування MLT-3
Крім використання методу MLT-3, специфікація PHY TX відрізняється від специфікації PHY FX тим, що в ній використовується пара шифратор-дешифратор (scrambler/descrambler), як це зазначено в специфікації ANSI TP-PMD. Шифратор приймає 5-бітові порції даних від підрівня PCS, що виконує кодування 4B/5B, і зашифровує сигнали перед передачею на підрівень MLT-3 таким чином, щоб рівномірно розподілити енергію сигналу по всьому частотному спектрі - це зменшує електромагнітне випромінювання кабелю.
3. Опис проекту мережі
Перш за все, при проектуванні мережі, слід визначити як розташовуються станції (комп’ютери) в межах поверхів. Також слід передбачити розміщення та з’єднання мережного обладнання. Для цього створено умовні плани поверхів зі з’єднаннями в межах поверху, та загальний план будівлі зі з’єднаннями між поверхами. На планах також слід дотримуватись відповідності масштабу для певних елементів. Попередньо було визначено, що створювана мережа розміщується на двох суміжних (один під одним) поверхах. Це дещо спрощує розробку мережі та передбачає типове застосування і розміщення мережі. Всі плани поверхів та план з’єднань між поверхами та їх розміри наведені нижче на Рис.4.1- 4.2. На планах використано наступні умовні позначення:
робоча станція, що відповідає одному робочому місцю в мережі.
комутатор
концентратор.
набір всіх ліній, що йдуть від терміналів до концентратора, тобто вони не з’єднуються в одну, а просто використовують суміжний простір кімнати для свого прокладання.

Пропорційно вимірам представлені робочі місця (кружечки), концентратори та комутатори. Це обумовлене тим, що нам необхідно лише “точне” значення довжини з’єднань між вузлами і правдиві розміри робочого місця та кімнат, а комутатори та концентратори повинні демонструвати всі під’єднані до них лінії.
На Рис.3.2 показані розрізи відповідних поверхів. Представлені кімнати з розташуванням в них станцій. Відповідно до умовних графічних позначень, що описані вище, на рисунках представлені всі зв’язки мережі, всі пристрої, що забезпечують функціонування мережі та зв’язки, що йдуть до інших поверхів.