ВАТ Рівненський завод високовольтної апаратури



33001, Україна, м. Рівне, вул. Біла, 16тел.: (+38 0362) 22-15-36, 22-11-47, факс: (+38 0362) 26-96-44, 26-17-00www. rzva.uae-mail: rivne@vsoyuz.com.ua
 

 

ВАТ "Рівненський завод високовольтної апаратури" є одним з найбільших в Європі підприємств по виробництву комутаційної та розподільної апаратури на напругу від 0.4 до 110 кВ. За півстолітню історію існування підприємство поставило на вітчизняний ринок та ринок країн Європи, Азії і Африки понад 1.4 мільйонів вимикачів 6-35 кВ, декілька десятків тисяч комплектно-розподільних пристроїв 6-10 кВ, десятки трансформаторних підстанцій з перетворенням напруги від 110 до 0.4 кВ. Щороку завод випускає продукції понад 60 млн. грн., а в скарбницю держави дає більш як 8 мільйонів гривень податку.
1957рік: Почато випуск першої продукції: блок-контактів, вимикачів навантаження, запобіжників, реостатів.
1958 рік: Випущено перші високовольтні масляні вимикачі типу ВМГ-133.
1962-1964 роки: Налагоджується серійне виробництво другого покоління масляних вимикачів: ВМП-10к, з електромагнітним приводом, і ВМП-10П з пружинним приводом.
1964-1965 роки: Освоєно і розпочато серійне виробництво масляних вимикачів на напругу 35 кВ типу ВМП-35ТС і ВМП-35 дляАсуанської ГЕС у Єгипті.
1967 рік: Почато виробництво маломасляного вимикача типу ВММ-10 з дворазовим АПВ. Починаючи з цього апарату, вся продукція РЗВА випускалася під Знаком Якості.
1972 рік: Почато виробництво електромагнітного вимикача типу ВЕ-10 по ліцензії відомої італійської фірми "Sаce".
1975 рік: Налагоджується серійне виробництво комплектно-розподільних приладів КРУ типу КЕ-10 з електромагнітними вимикачами ВЕ-10.
1982 рік: Вперше в колишньому СРСР розроблено КРУ в сейсмостійкому виконанні типу КЕ-6с і почато серійне виробництво. РЗВА стає єдиним в країні постачальником КРУ для особистих потреб теплових і атомних електростанцій.
1991 рік: Впершее в країні почато серійне виробництво вакуумних вимикачів ВВ-10 і ВВС -10 з пружинним і електромагнітним приводами.
1994 рік: Державне підприємство "Рівненський завод високовольтної апарутури" шляхом корпоратизації перетворюється в акціонерне товариство відкритого типу.
1994 рік: Освоюється виробництво комплектуючих блоків трансформаторних підстанцій з перетворенням енергії від 110 до 10(6) кВ, блоків тягових підстанцій для залізниці, вакуумних вимикачів на 35 і 27.5 кВ.
1996 рік: На виробничих майданчиках РЗВА за участю міжнародного концерну АВВ створюється підприємство "АББ РЗВА".
1998-1999 рік: На спільному підприємстві "АББ РЗВА" проводиться реструктуризація і реконструкція виробництва, вводиться в експлуатацію сучасне обладнання, тим самим створюються передумови для виробництва апаратури на рівні світових стандартів.
1999 рік: Концерн АВВ продає свою частку акцій СП "АББ РЗВА" групі українських інвесторів і виходить із складу підприємства.
1999 рік: Освоюється випуск малогабаритних комплектно-розподільних пристроїв нового покоління, типу КУ-10Ц з вакуумними вимикачами, які залишаються самими малогабаритними в СНД, КРУ з повітряною ізоляцією на напругу 6-10 кВ.
2000-2001 рік: Розробляється конструкція і налагоджується виробництво нового ряду вакуумних вимикачів з литими помосами серії ВР на номінальні токи до 3 150А і токи відношення до 40 кА (в тому числі і для АЄС з ударним током 128 кА).
Квітень 2001: Авторитетна міжнародна компанія "Бюро Верітас" завершує аудит системи управління якості відповідно вимогам стандарту ISO 9001. Сертифікована діяльність по розробці, виробництву і сервісному обслуговуванні обладнання для передачі і розпреділення електроенергії напругою 0.4-110кВ.
Травень 2002: РЗВА стає переможцем Всеукраїнського конкурсу на звання "Кращий роботодавець 2001 року".
Нині вся продукція, що випускається на РЗВА - відповідної розробки, і її якість закладається на етапі проектування і технологічної підготовки. Багато технічних рішень, отриманих в процесі розробки нових апаратів, визнані новаторськими і захищені авторським свідоцтвом. Для підвищення рівня якості продукції впродовж останніх років була проведена серйозна реорганізація і реконструкція підприємства, придбано і введено в експлуатацію унікальне високовиробниче обладнання, багато з якого не має аналогів.
Технологічний цикл виробництва високовольтної апаратури включає в себе: проектування і технологічну підготовку виробництва, заготівельне, механооброблювальне, штамповочне і зварювальне виробництво, нанесення гальванічного і порошкового покриття. Продукція РЗВА контролюється Системою Менеджменту Якості. На початку 2001 року авторитетна міжнародна корпорація Bureau Veritas Quality International сертифікувала діяльність по розробці, виробництву і сервісному обслуговуванню обладнання для передачі і розподілу електроенергії напругою 0.4-110 кВ.


Апаратура РЗВА відповідає всім технічним нормам. Кожне конструкторське рішення проходить ретельну перевірку в лабораторії надійності, яка обладнана дослідницькими стендами і сучасними багатофункціональними вимірювальними приладами. Лабораторія акредитована Держстандартом України. Протоколи випробувань лабораторії РЗВА визнаються центрами по сертифікації електротехнічного обладнання.За останні роки колектив високовольтників майже на сто відсотків оновив асортимент продукції відповідно до сучасних вимог, і вся вона - власної розробки. А реорганізація й реконструкція підприємства, введення в експлуатацію унікального високопродуктивного обладнання, нових технологій забезпечують її високу якість. Система управління якістю сертифікована міжнародною організацією "Бюро Верітас" на відповідність стандарту ISO 9001:2000 та акредитована у США, Великобританії, Німеччині.

 

Рівненські високовольтники впровадили у виробництво нове покоління вакуумних вимикачів. Остання новинка - комплектно-розподільний пристрій закритого типу 35 кВ. На міжнародній виставці "Єлком-2003" цей виріб отримав диплом за кращий інноваційний проект. ВАТ "РЗВА" - підприємство нового типу, де дбають не лише про сучасні технології, культуру виробництва, а й про кадри, забезпечуючи їм високу зарплатню й соціальні гарантії.Замовниками продукції ВАТ "РЗВА" є промислові, транспортні, сільськогосподарські підприємства, а також підприємства з виробництвом розподілу та передачі електроенергії. Майже дві третини продукції високовольтники експортують у держави СНД, Балтії, Афганістан, В'єтнам, Китай, Індію, Ірак та в інші країни, гарантуючи її якість, надійність і довговічність, підтверджуючи, що РЗВА був і залишається лідером у своїй галузі.


Підприємства "Високовольтного союзу" (Рівненський завод високовольтної апаратури та Нижньотуринський електроапаратний завод) виробляють комплектні трансформаторні підстанції під ключ, комплектні розподільні пристрої до 35 кВ (у т.ч. рудничні та екскаваторні комірки та примикальні пункти, вакуумні вимикачі до 6-10-35 кВ, генераторні вимикачі 10-20 кВ, модулі та комплекти "Ретрофіт" для модернізації КРП та КЗО, низьковольтне обладнання, роз’єднувачі, заземлювачі тощо. Майже півсторіччя підприємство домінує на ринку електротехнічного обладнання. Продукція підприємства добре відома в СНД, країнах Європи, Азії та Африки. Сучасні технології та досвід гарантують високу якість продукції.
ВАТ «Рівненський завод високовольтної апаратури» кілька місяців тому ввійшов до холдингу «Високовольтний союз», що сприяє виходу на російський ринок, – повідомив 27 травня Західній інформаційній корпорації голова правління ВАТ «РЗВА» Семен Дем’янюк.
-AAA+
Наступним етапом буде освоєння ринку Європи. До речі, продукція підприємства має відповідну сертифікацію. Є наміри через рік-другий зрівнятися щодо обсягів виробництва та якості продукції з таким гігантом, як «Сіменс», – зауважив Семен Дем’янюк.
голова правління - Ференц Ігор Дмитрович "Рівненський завод високовольтної апаратури" – Ваш надійний партнер в області виробництва, продажу та сервісного обслуговування високовольтної комутаційної апаратури на напругу 6-110 кВ! Рівненський завод високовольтної апаратури – одне з найбільших в СНД підприємств з виробництва високовольної комутаційної апаратури від 6 до 110 кіловольт. За 40 років свого існування підприємством поставлено на вітчизняний ринок і на ринки 45 країн Європи, Азії і Африки 1,4 мільйона вимикачів 6-35 кВ, близько 25 тисяч комплектних розподільчих пристроїв 6-10 кВ, трансформаторні підстанції з перетворенням напруги від 110 до 0,4 кВ, десятки інших типів коммутаційних апаратів, а також виробів господарського призначення. Наша продукція економічна в експлуатації, має високу якість і конкурентоспроможні ціни. Про високу якість нашої продукції свідчать чисельні вітчизняні і міжнародні сертифікати В даний час Рівненський завод високовольтної апаратури цілком приватизований. На його базі створене Відкрите акціонерне товариство "Рівненський завод високовольтної апаратури". Воно є співзасновником Закритого акціонерного товариства "Спільне підприємство "Рівненський завод високовольтної апаратури", де налагоджено виробництво високовольтної комутаційної апаратури. Спільне підприємство засноване в 1996 році за участю інвестицій концерна АББ. На основі сучасних новітніх технологій з використанням комплектуючих виробів концерна АББ та інших відомих фірм завод виготовляє високоякісні економічні в експлуатації апарати напругою від 6 до 110 кВ. Спільне підприємство товариство "Рівненський завод високовольтної апаратури" пропонує Вашій увазі свої новітні розробки: КУ-10Ц – комплектний розподільчий пристрій (КРП), призначений для роботи в мережах трифазного змінного струму частоти 50 і 60 Гц, на клас напруги 6-10(12) кВ, в розподільчих пристороях власних потреб електричних станцій, на електропідстанціях та в електроустановках промислових підприємств. Номінальний струм 630-3150 А, номінальний струм відключення 20; 31,5 кА, комплектується вакуумними силовими вимикачами нового покоління VM1S-10. Застосування в КРП мікропроцесора типа "SPAC" фірми "АББ- Реле Чебоксари" (Росія) або REF-542 фирми АББ, МРЗС 05 ВО "Київприлад" та інших відомих фірм дає можливість реалізації функцій управління і контроля, реєстрації і збереження всіх величин параметрів, що контролюються, постійну діагностику обладнання, дистанційне управління, наочність процеса роботи. Має низку переваг перед аналогічними КРП : безпечність – це єдина в СНД конструкція, що дозволяє переміщувати вимикач з робочего положення в контрольне і навпаки при зачинених дверях шафи; шафа обладнана системой блокировок, що виключає помилкові дії персонала, а також дуговим захистом; економічність – застосування вимикача VM1S-10 забезпечує значний механічний ресурс і мінімум витрат під час обслуговування; підвищення надійності за рахунок повітряної ізоляції; універсальність – по схемному забезпеченню заміняє КРП серії КУ-10; КМ-1М; КМ-1Ф; К-104 и ін.. Габаритні розміри в мм: 750х1000х2000(h). Вимикачі вакуумні з єлектромагнітним приводом серій VM1S-10 і ВР – нова сторінка в історії вітчизняного апаратобудування. Застосування єдиного для всіх типовиконань вимикача електромагніта (actuatora), а також відсутність вимикаючої пружини дозволили різко збільшити надійність і ресурс вимикача. Вимикач виконаний з врахуванням нових конструктивних рішень проектування і виробництва високовольтних вимикачів, що забезпечує мінімум витрат на обслуговування протягом всього терміну експлуатації, зручність обслуговування і експлуатації. Комутаційний ресурс при номінальних струмах відключення – 100 циклів Ввімк.-Вимк, механічний ресурс – 100 000 циклів. Номінальний струм від 630 до 3150 А. Гарантійний строк –4 роки. Номінальний струм відключення 20, 31,5 і 40 кА. МЕ(П) –універсальний модуль з вимикачами вакуумними типа VM1S-10– це новий підхід до модернізації КРП внутрішньої установки з морально застарілими і вичерпавшими свій ресурс масляними вимикачами типа ВМПЕ-10, ВМПП-10 и ВМП-10П, а також електромагнітними вимикачами типа ВЕ-6, ВЕС-6, ВЕ-10. Всі габаритні розміри модуля точно відповідають вимикачам, що підлягають заміні, що дозволяє споживачам робити модернізацію КРП на базі існуючого видвижного елемента без його переробки з мінімальними витратами і в більш короткі терміни, робити монтаж власними силами без доробки шаф КРП. Комплектна трансформаторна підстанція КТП-10/0,4 – являє собою однотрансформаторний розподільчо-перетворювальний пристрій для забезпечення електроенергією трифазного змінного струму напругою 10/0,4 кВ частоти 50 і 60Гц споживачів в районах з суворим і помірним кліматом (У1). Потужність силового трансформатора - до 400 кВА, кількість вивідних кабельних ліній - 3-4. КТП має такі перевагі: безпечність - всі елементи металоконструкцій мають надійний контакт з заземлюючим контуром; зовнішня водонепроникність; КТП має фідер зовнішнього вуличного освітлення, який вмикається і вимикаеться автоматично; економічність - підстанції забезпечують підрахунок активної електроенергії; максимальна взаємозамінність основних комплектуючих виробів; мінімальний час установки КТП на підготовлений майданчик; універсальність – можливість на базі КТП комплектувати двотрансформаторні КТП; габаритний розмір КТП забезпечує установку силових трансформаторів від 25 до 400 кВА. Також пропонуємо розроблене раніше високовольтне комутаційне обладнання, що добре зарекомендувало себе на практиці: 1.КТПБР – серія комплектних трансформаторних підстанцій блочного типа, що відповідають сучасним вимогам. В КТПБР використані нові конструктивні і технологічні рішення (утеплені будиночки для комірок КУ-10 і релейної апаратури , вимикач ВБЗП-35 кВ з виносним приводом, що значно підвищує безпечність персонала при його експлуатації, порошкове покриття металевих конструкцій, що забезпечує їх довговічність). Пропонуємо таке виконання:1.1. КТПБР - 110 / 35 / 10(6) - комплектна трансформаторна підстанція повної заводської готовності з блоків заводського виготовлення, призначена для транзита, прийома і розподілу електричної енергії трифазного змінного струму частоти 50 Гц, напругою 110, 35 и 10(6) кВ, з потужністю кожного трансформатора до 40 МВА. Об’єм монтажних і налагоджувальних робіт - мінімальний, що забезпечує суттеву знижку їх вартості 1.2. КТПБР - 35 / 10(6) - комплектна трансформаторна підстанція повної заводської готовності з блоків заводського виготовлення, призначена для транзита, прийома і розподілу електричної енергії трифазного змінного струму частоти 50 Гц, напругою 35, 10(6) кВ, з потужністю кожного трансформатора до 6,3 МВА. 2. КРП(Б)З-27,5 – комплектний розподільчий пристрій тягових підстанцій напругою 27,5 кВ, призначений для електрозабезпечення контактної електричної мережі залізниць однофазного змінного струму промисловой частоти 50 Гц. Всі елементи пристою блочного типу максимальної готовності; поставка обладнання здійснюється комплектно; конструктивне виконання блоків КРП(Б)3-27,5 кВ відповідає всім вимогам діючої нормативно-технічної документації і погоджено з технічним відділом «Укрзалізниці». 3. КГ-6 – комплектний розподільчий пристрій (КРП), призначений для роботи в мережах трифазного змінного струму частоти 50 і 60 Гц, на клас напруги 6 кВ в розподільчих системах власних потреб АЕС, ТЕС и ГЕС. Номінальний струм 630-3150 А, номінальний струм відключення 40 кА, комплектується елегазовими вимикачами. Габаритні розміри в мм: 750х1850х2485(h). 4. Вимикачі: вакуумні, елегазові 5. Роз’єднувачі зовнішньої установки