Завдання до графічно-розрахункової роботи: Нарисувати і пояснити схему організації ОЗП статичного типу, об’ємом 8к з використанням мікросхем організацією 2048×8. Вказати область адрес в пам’яті, яка відповідає вибраній схемі дешифрації адрес.
Анотація
Кондрашов О. П.
“ОЗП для пристрою мікропроцесорної обробки аналогової інформації”. Розрахункова робота. – НУ ”Львівська політехніка”, дисципліна: “Комп’ютери і мікропроцесорні системи”, 2006р.
Розрахункова робота складається з сторінок, таблиць, 2 схем.
В даній роботі розроблено компоненти апаратного забезпечення ОЗП для мікропроцесорного пристрою, який включає аналого- і цифро-аналогові перетворювачі і виконує обробку за функціональною залежністю.
Виконання розрахункової роботи має за мету: поглиблення теоретичних знань по синтезу оперативної пам’яті заданого об’єму, з використанням конкретних мікросхем пам’яті, побудови принципових схем окремих вузлів, набуття навиків роботи з технічною та довідниковою літературою.
Звіт
Перелік умовних позначень………………………………………4
Вступ……………………………………………………………5
Короткі теоретичні відомості…………………………………7
Вибір і обґрунтування типу мікросхеми пам’яті……………8
Виділення адресного простору для блоку пам’яті…………..9
Опис визначення кількості мікросхем пам’яті в блоці……..10
Синтез схеми адресного дешифратора для блоку пам’яті….11
Висновок……………………………………………………….14
Додаток 1. Схема блоку ОЗП…………………………………….15
Перелік умовних скорочень
ОЗП – оперативно запам’ятовуючий пристрій
ПЗП – постійно запам’ятовуючий пристрій
ЗП – запам’ятовуючий пристрій
ВІС – Велика інтегральна мікросхема
Вступ
Усі персональні комп’ютери використовують три види пам’яті: оперативну, постійну і зовнішню (різні накопичувачі). Оперативна пам’ять призначена для збереження змінної інформації, тому що вона допускає зміну свого вмісту в ході виконання мікропроцесором
відповідних операцій. Оскільки в будь-який момент часу доступ може здійснюватися до довільно обраного місця, то цей вид пам’яті називають також пам’яттю з довільною вибіркою – RAM (Random Access Memory).
Усі програми, у тому числі й ігрові, виконуються саме в оперативній пам’яті. Постійна пам’ять звичайно містить таку інформацію, що не повинна мінятися протягом тривалого часу. Постійна пам’ять має власну назву – ROM (Read Only Memory), що вказує на те, що нею забезпечуються тільки режими зчитування і збереження.
При побудові блоків пам’яті часто виникає ситуація, коли в одне єдине необхідно об’єднати декілька мікросхем пам’яті. Це може статися у випадку, коли необхідно:
збільшити розрядність ;
наростити об’єм;
одночасно збільшити розрядність і об’єм блоку пам’яті.
В узагальнюючому алгоритмі побудови блоків пам’яті заданої структури можна виділити наступні етапи:
у відповідності з розрядністю мікросхеми визначається число ліній адресної шини, які підводяться до кожної мікросхеми, незалежно від варіанту їх поєднань.
визначається варіант задачі:
при нарощувані розрядності мікросхеми під’єднуються паралельно;
при нарощені об’єму мікросхеми під’єднуються послідовно;
при нарощені розрядності і об’єму одночасно, мікросхеми об’єднуються в групи і потім кожна група включається послідовно при нарощені об’єму.
3. побудова дешифратора, для реалізації якого аналізуються усі незадіяні лінії шини адрес і, в принципі, можуть бути використані будь-які логічні елементи. Обов’язковою умовою є наявність сигналу низького рівня, який подається на відповідну мікросхему, або групу мікросхем. При побудові дешифраторів необхідно використовувати мінімальне число логічних елементів.
4. згідно до схеми дешифрації визначається діапазон адрес області пам’яті.
Згідно з завданням треба синтезувати ОЗП об’ємом 8К і використати організацію 2048х8. Для цього я використав мікросхеми КМ132РУ8А. В даному випадку я вирішував задачу нарощення по розрядності і по