МОДЕЛЮВАННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЧАСОВИХ ДІАГРАМ СТАБІЛІЗАТОРІВ НАПРУГИ № 7

Ознайомитися з основними параметрами і характеристиками стабілізаторів напруги: параметричного та компенсаційного і практично перевірити їх властивості.
Отримати часові діаграми стабілізаторів напруги.
ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБОТИ
Синтезувати стабілізатори рис.4, за допомогою системи схемотехнічного моделювання Micro-Cap8(MC8).
Провести аналіз перехідних процесів: отримати часові характеристики вхідної напруги V(v1), вихідної напруги V(1), вихідної напруги на випрямлячі V(3) для схеми 4а. Зробити висновок про форму та фазу отриманих сигналів.
Провести аналіз перехідних процесів: отримати часові характеристики вхідної напруги V(v1), вихідної напруги V(6), вихідної напруги на випрямлячі V(3), а також напруги на стабілітроні D1 – V(1) для схеми 4б. Зробити висновок про форму та фазу отриманих сигналів.
Провести аналіз перехідних процесів: отримати часові характеристики вхідної напруги V(v1), вихідної напруги V(5), вихідної напруги на випрямлячі V(2) для схеми 4в. Зробити висновок про форму та фазу отриманих сигналів.

а)
б)
в)
Рис.4. Стабілізатори напруги: а) параметричний, б) компенсаційний з підсилювальним елементом, в) компенсаційний без підсилювального елемента.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
В схемах стабілізаторів використані діоди – 1N4942 і стабілітрон – 1N3017A. За допомогою інструментів Компоненты можна вибрати світові аналоги у розділі Passive Components(рис.5).. Джерела сигналу вибриємо в розділі Компоненты див.рис.6. Для схем: 4 а), б), в) рекомендовані такі параметри джерела сигналу – див.рис.7 з частотою -60 Гц.
У схемі 4 б) використані транзистори – Q1(2N1132) та Q2(2N2904), а в схемі 4 в) транзистор - Q1(2N3903).

Рис.5. Вікно вибору пасивних елементів(стабілітрона).

Рис.6. Вікно вибору типу джерела сигналу.


Рис.7. Вибір параметрів джерела сигналу у схемі 4 а), б), в).