ПРИБУТКОВІ МАКАРОНИ
Ми маємо через не якісь особливі, а звичайні макарони, виробництво яких високо рентабельно й рівняється 60..70%, а комплект устаткування для їх прои зводства окупається приблизно за 4 місяці й дає в плині року постійний прибуток і гроші в касу Вашого підприємства. Маючи в себе в господарстві можливості по збуті макаронів ( їдальня, кафе,або реалізації населенню) для організації їхнього виробництва Вам необхідно буде:
ПРИМІЩЕННЯ - Макаронний цех необхідно розміщати вдалині від шкідливих виробництв бажано в існуючих столовах ,кафе, що має вже підведені інженерні комунікації. Мінімальна площа приміщення для розміщення технологічного встаткування - 5...20м2. Крім того необхідно наявність комор для борошна ,сировини, готової продукції й бытовки.
Стіни виробничих приміщень на висоту 1,75 м облицьовують плиткою або офарблюють олійною фарбою у світлі тони.
Підлоги - водонепроникні. Приміщення обладнаються опаленням і вентиляцією.
ТРУДОВІ Й ЕНЕРГЕТИЧНІ РЕСУРСИ - Для виробництва 200...300кг макаронів у зміну досить одного робітника .
Водопостачання - для замісу тесту , охолодження кожуха шнека макаронного преса й господарських потреб - 1,0..2,0 м3зміну Електропостачання від мережі 380У, 50 Гц.
СИРОВИНА. Стандарт на макаронні вироби 875-92 передбачає використання як основна сировина пшеничне борошно вищого сорту й 1-го сортов. виробу кращої якості, які мають бурштиново-жовтий або солом'яно-жовтий кольори виходять із макаронного борошна вищого сорту (крупки). Крупка - це борошно, отримане в результаті розмелу зерна твердої пшениці ДЕРЖСТАНДАРТ 12307-66 або м'якої склоподібної пшениці ДЕРЖСТАНДАРТ 12306-66. З макаронного борошна I сорту (напівкрупка твердої або м'якої пшениці) виходять вироби з коричневим оттенко.
При відсутності макаронного борошна, застосовують хлібопекарське борошно вищого або I сорту, і вона повинна відповідати вимогам, пропонованим до борошна з м'якої пшениці. Макаронні вироби, одержувані із хлібопекарського борошна вищого сорту мають світло-кремові кольори, а з борошна I сорту - темно^-кремовий із сірим відтінком.
По зовнішньому вигляді макаронна крупка відрізняється від хлібопекарського борошна крупнотой часточок (як у манної крупи) з жовтуватим відтінком, а напівкрупка складається з більше дрібних часток, чим крупка й більше світлим відтінком.
Для макаронних виробів більшу роль грає кольори борошна. Ніж інтенсивніше жовтий відтінок її, тим будуть привлекательнее макарони. Вони будуть бурштиново-жовтих кольорів. Оптимальний зміст клейковини в макаронному борошні - 25...28%.
Борошно не повинна мати більшу величину зольності, тому що це показник наявності в ній часток оболонок (отрубистых часток) і перифирийных часток ендосперму. Таке борошно має багато темних включень. З борошна, що має більшу величину зольності виходять більше темні макарони.
Борошно зберігають у складах у мішках або бестарно - так само, як й у пекарнях. Температура повітря в складі в зимовий час повинна бути не менш 8...12 0С, а відносна вологість повітря не вище 60...65%. Оптимальна місткість складу повинна забезпечити семисуточный запас борошна. Але при несприятливих умовах зберігання - підвищенні температури борошна до 30...35 0С и вологості до 14...15% при зберіганні борошна в мішках у жаркі дні борошно здобуває "солодовий захід" і відбувається її потемніння, розвивається цвіль. Ці зміни можуть зробити її непридатної для пуску у виробництво.
Вода . Для замісу макаронного тесту використають питну воду, що задовольняє вимогам ДЕРЖСТАНДАРТ 2874-82. Твердість води не робить помітного впливу на якість готових виробів.
Додаткова сировина. Частина макаронних виробів виробляється з добавками. Добавки підрозділяються на збагачувальні й смакові.
Смакові добавки. Надають макаронам специфічний смак і кольори. До них ставляться овочеві й фруктові пасти, зокрема - концентровані томатні продукти (за ДСТ 3347-91Е): томатне пюре, томатну пасту (у т.ч. солону), порошок з морепродуктов (по РОТІ УРСР 856-66).
Збагачувальні добавки підвищують харчову цінність макаронів, часто також змінюючи їхній смак і кольори. Найчастіше використають: яйця курячі (ДЕРЖСТАНДАРТ 27583-88); меланж (МРТУ 49/39-87); яєчний порошок (ДЕРЖСТАНДАРТ 2858-82), сухе незбиране молоко (ДЕРЖСТАНДАРТ 4495-87); знежирене молоко (ДЕРЖСТАНДАРТ 10970-87); сир (РСТ УРСР 248-90); вітаміни В1, В2 і РР.
ПІДГОТОВКА СИРОВИНИ Й ДОБАВОК.
Підготовка борошна до виробництва полягає в складанні валки, просіванні на мукопросеивателе, очищення від металевих домішок і зважуванні (температура борошна повинна бути не нижче 100С). Магніти рекомендують очищають через кожні 4 години роботи.
Валка полягає в змішуванні різних партій борошна того самого сорту в певнім співвідношенні для поліпшення якого-небудь показника якості однієї партії борошна за рахунок іншої, у якого цей показник вище. За основу приймають кольори, кількість й якість клейковини. Борошно різних сортів змішувати забороняється.
Збагачувальні сухі добавки дозуються й змішуються з борошном.
Рідкі й пастообразные розводяться у всій кількості води, що витрачає на готування тесту.
Яйцепродукты. Яйця ставляться до свіжих, якщо вони зберігалися не більше 30 доби після знесення в холодильниках при середній температурі від 1 до 20С, а до холодильниковым яйця, що зберігалися в холодильниках більше 30 доби. Обробка яєць перед уживанням полягає в дезінфекції (2 % розчин хлорної перевелися), мийці (2% розчин питної соди) і полосканні. Для цього використають трисекційну ванну й занурюють яйця послідовно в перші дві секції на 5...10 хвилин, у третій секції промивають проточною водою 3 хвилини.
Після мийки яйця підсушують і розбивають невеликими порціями (3+-5) шт. на окремому столі, покритому коррозийнгстойким листом металу. Отриману яєчну масу проціджують через сито з осередками 3х5 мм.
МЕЛАНЖ попередньо размораживают , поміщаючи закриті банки у ванну з водою (450С) на 3..4 години, проціджують через сито. Размороженный меланж повинен бути використаний у плині 3..4 годин.
ЯЄЧНИЙ ПОРОШОК І СУХЕ МОЛОКО змішують із рівною кількістю теплої (40+450С) води до сметанообразной консистенції , потім додають оставшиеся кількість води по рецептурі замісу тесту.
СИР перед пуском у виробництво необхідно протерти через сито з осередками 2мм, а потім його готовлять також , як й яєчний порошок і сухе молоко.
КОНЦЕНТРОВАНІ ТОМАТНІ ПРОДУКТИ розчиняють у теплій воді(35+650С) розрахованої по рецептурі.
ПОРОШОК З ТОМАТ-ПРОДУКТІВ підготовляють також , як і сухе молоко, але використають більше теплу воду(55+650С).
ВІТАМІНИ . упакування розкривають тільки перед готуванням вітамінної суміші . вітаміни В1У2 і РР можна розчиняти водою будь-якої температури.
КЛАСИФІКАЦІЯ МАКАРОННИХ ВИРОБІВ:
Макарони випуска будь-яким підприємством повинні відповідати вимогам ДЕРЖСТАНДАРТ 875-69 . класифікуються макаронні вироби по декількох ознаках.
1. сорт макаронних виробів визначається сортом борошна й застосовуваних добавок . вищого сорту- з борошна вищого сорту (крупки) без додавання яйцепродуктов:
Першого сорту - з борошна 1- го сорту (напівкрупки).
Залежно від виду застосовуваних добавок до назв сорту макаронних виробів додають назва смакової або обоготительной добавки, наприклад: вищий молочний, вищий яєчний, томатні 1 і вищого сорту.
Залежно від форми, макаронні вироби підрозділяють на 4 типи: трубчасті, нитеобразные, лентообразные й фігурні.
Кожен тип макаронних виробів підрозділяють на види.
Трубчасті вироби залежно від розмірів поперечного переріза діляться на види, соломку, особыс, звичайним, аматорські діаметром 7мм.
До трубчастих виробів відносять макарони: трубка із прямим зрізом, пір'я.
Нитеобразные виробу - вермішель.
Лентообразные виробу - локшина гладка або рифлена із хвилеподібними або пилкоподібними краями.
Фігурні вироби - черепашки, гребінці, завитки, зірочки, супові засипання, отримані безпосередньо пресуванням через особливі фігурні матриці.
Залежно від довжини макаронні вироби ділять на довгі й короткі. Макарони виготовляють тільки довгими. Вермішель і локшину - як довгими, так і короткими. Ріжки, пір'я, фігурні вироби - тільки короткими. Нарешті, по способі формования короткі вироби діляться на короткорезаные й штамповані.
ГОТУВАННЯ МАКАРОННОГО ТЕСТУ
Макаронне тісто по составі найпростішому із всіх видів тесту, уживаного для борошняних виробів. Воно готується з борошна й води й не піддається шумуванню або штучному розпушенню. Макаронне тісто істотно відрізняється від інших видів тесту тим, що після замісу воно являє собою пухку масу зволожених грудок і крихт. І тільки при наступній обробці під тиском у шнековій камері преса, воно поступово перетворюється у зв'язану, щільну масу, придатну для формування. Термін "заміс" макаронного тесту застосовується умовно, тому що в тестомесителе макаронного шнекового преса не одержують готового тесту, а лише происхолит змішування інгредієнтів до утворення крошковидной маси.
Останнім часом з'явилися макаронні преса в які є тестомеситель із застосуванням вакууму в процесе замісу. Тому що наявність у тесті навіть найменших вкраплень повітря погіршують якість готових виробів, а пухирці повітря приводять до руйнування структури виробів, застосування отсоса повітря з тестомесителя вакуумним насосом приводить до одержання більше щільного й міцного продукту.
При складанні й розрахунку рецептури в макаронному виробництві в першу чергу задаються вологістю тесту. Залежно від вологості використають кілька видів замісу тесту:
- твердий - при вологості тесту від 28 до 29%;
- середній - при вологості тесту від 29,1 до 31%;
- м'який - при вологості тесту від 31,1 до 32,5
Залежно від тих або інших факторів вибирають певний тип замісу.
М'який заміс дає тісто, що легше піддається ущільненню й формуванню.
Твердий заміс дає сирі вироби, які добре зберігають форму, не мнуться й не сліпаються між собою.
При використанні борошна з низьким змістом клейковини застосовують м'який заміс, при липкою, що тягнеться клейковині - твердий.
1. При виробництві коротких виробів і макаронів з використанням касетного сушіння для запобігання злипання виробів під час сушіння, використають твердий і середній заміс. При застосуванні матриць із фторопластовими приставками вологість тесту знижують на 1-1,5%.
2. По заданій вологості тесту й відомої вологості розраховують необхідна кількість води для замісу або підбирають по спеціальній таблиці.
3. Задаються температурою тесту виходячи з того, що після замісу (при вході в шнекову камеру) вона повинна бути приблизно 400С, але перед матрицею тісто повинне мати температуру 50-600С и в шнекових пресах при ущільненні й продавливании через матрицю температура тесту збільшується на 10-200С.
Залежно від температури води, що додає при замісі, розрізняють три види замісу:
- гарячий - при температурі води 75-850С
- теплий - при температурі води 55-650С
- холодний - при температурі води 20-250С
На практиці найбільше часто використають теплий заміс, гаряч і холодний використається рідко. Теплий заміс застосовують для борошна нормальної якості, зі змістом клейковини не менш 28%. Замешенное тісто среднекомковатое з більшим змістом дрібних грудок. Таке тісто сипуче, добре заповнює прийомні витки шнека, що пресує. На теплій воді процес замісу відбувається швидше, ніж на холодної, швидше воложаться частки борошна, утворяться клейковинные нитки. Тісто пластично й добре формуется, поверхня виробу виходить гладкої, кольори більше жовтий, чим при інших замісах.
Якщо на заміс іде борошно зі зниженим змістом клейковини або необхідно одержати пружне й грузле тісто, то рекомендується використати воду з температурою 30-450С.
Гарячий заміс застосовують тільки для борошна із твердих пшениць зі змістом клейковини більше 38% і надмірно пружної по якості, коли необхідно одержати менш грузле й досить пластичне тісто. При гарячому й теплом замісах необхідно вести процес так, щоб температура тесту наприкінці замісу не перевищувала 35-380С.
При виготовленні макаронних виробів зі збагачувальними й смаковими добавками згідно норм витрати добавок.
Необхідно звернути увагу, що тісто, що замішує із крупки або напівкрупки, вимагає більшої тривалості замісу, чим тісто із хлібопекарського борошна.
Добре замешенное тісто повинне бути крошковатым або мелкокомковатым, рівномірно зволоженим по всій масі й не мати слідів непромеса. Наявність у тесті великої кількості великих грудок - є показником надмірної вологості тесту.
ПРЕСУВАННЯ ТЕСТУ
Пресування тесту - це ущільнення й формование його шляхом продавливания тесту через матриці.
Ущільнення тесту відбувається в шнековому циліндрі, де маса зволожених тестових грудок і крихт підхоплюється лопатами шнека й перемішає масу. Частки тесту поступово стискуються, відбувається ущільнення маси й перетворення її в круте пластичне тісто. Повітря, що заповнює пори й проміжки між частками тесту витісняється убік завантажувального отвору шнекової камери. Тиск від "нуля" підвищується до максимальної величини й досягає в деяких пресах до 10 Мпа.
При ущільненні невелика частина повітря все-таки залишається в тесті у вигляді дрібних пухирців. З метою одержання більше щільного тексту з якого можна одержати більше міцні сухі вироби, видаливши пухирці повітря, тісто піддають вакуумній обробці. Найбільше эфективно видаляти повітря із крошковатого тесту ще на стадії замісу. Тривалість впливу вакууму на тісто повинне бути не більше 5 хвилин.
У цей час вітчизняними виробниками випускається кілька видів вакуумних макаронних пресів продуктивністю 50 й 100 кг/година.
Ущільнене макаронне тісто, що надходить до матриці є упругоплатичным матеріалом. Формование макаронних виробів полягає у выпрессовывании цього тесту через отверствия матриці. Залежно від форми формующей щілини отверствия матриці - виходить той або інший вид сирих макаронних виробів. Круглі отверствия із вкладишами дають трубчасті вироби, без вкладишів - нитеобразные, прямокутного перетину - лентообразные.
Оптимальної температуру тесту перед матрицею варто вважати при виробництві длиных виробів - 600С, при виробництві коротких - 700С. Але зважаючи на те, що температура тесту після замісу звичайно становить близько 400С, а в результаті перетирання температура тесту підвищується на 10-150С, температура його перед буде 50-550С.
Перегрів тесту приводить до заварювання його й одержанню виробів білястих кольорів. Для того, щоб цього уникнути необхідно максимально підвищувати пластичність тесту: працювати на гранично припустимій вологості тесту. Температура сирого виробу на виході з формующих каналів матриці повинна бути не нижче 600С.
Найбільш гладкі вироби виходять при використанні металевих матриць із фторопластовими вставками, тому що до фторопласта макаронне тісто не прилипає. Після выпрессовывания виробляється обдування й різання виробів. Обдування роблять повітрям виробничого приміщення в якому перебуває прес (з температурою повітря 250С и відносною вологістю 60-70%). При цьому відносна вологість сирих виробів знижується на 1-2 %.
Відформовані й підсушені вироби розріжуться на необхідну довжину за допомогою ріжучого механізму (ковзанням ножа по площині матриці - для фігурних виробів, або в підвісному стані - звисаюче пасмо ріжеться на деякій відстані від матриці - різання пір'я). Вермішель і локшина ріжуться й тим й іншому способу.
Сушіння макаронних виробів здійснюється на стрічкових сушарках, у сушильних шафах у касетах-лотках. Сушіння роблять при температурі 50-600С и відносною вологістю 60%. Загальна тривалість сушіння залежить від типу сушарки - 1-3 години.
Висушування закінчують по досягненні виробами вологості 13,5:14%, щоб після остигання перед упакуванням, вологість їх становила не більше 13%. Висушені вироби прохолоджують до температури пакувального відділення й потім фасують їх або в короби, або на напівавтоматах у поліетиленову плівку.
Рецептури макаронів відрізняються друг від друга незначно тому що основними компонентами в них є борошно й вода. Точне дотримання пропорції між ними залежно від первісної вологості борошна впливає на якість пресування макаронів й їхній зовнішній вигляд.
Наприклад: для готування яєчних макаронів необхідно приблизно на 1,0 кг борошна взяти 1,5 яйця (75 г), 240 мол води й 3 гр. Солі, із чого виходить 1,318 кг. крутого тесту або сирих (не сушених)
У процентному співвідношенні ця рецептура буде наступною:
Борошно - 76,0%
Яйце - 5,6%
Вода - 18,2%
Сіль - 0,2%
Разом - 100,0%
Якщо ці макарони реалізовувати в загальному общепите, то небагато підсушивши, їх можна пускати в діло.
Але якщо Ви будете макарони передавати в торгівлю, довгостроково зберігати їх, так ще з додатковим фасуванням, те їх необхідно обов'язково сушити, знижуючи вологість із 18,2 % до, не більше 13,0%.
Тому процентний вміст сировини в товарних макаронах уже буде таке:
Борошно - 80,8%
Яйце - 5,9%
Вода - 13,0%
Сіль - 0,2%
Разом - 100,0%
ГОТОВА ПРОДУКЦІЯ, АСОРТИМЕНТИ
Макаронні вироби всіх видів повинні бути встановленої для них форми й розмірів із гладкою поверхнею, однотонних кольорів зі склоподібним зламом, без затхлого, гіркого, кислого присмаку, без заходу , цвілі.
Строк зберігання макаронних виробів у приміщенні з температурою до 200С и вологістю 60...70% - з додаванням молока і яєць - 12 місяців; - з додаванням томату - 6 місяців.
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ
Для розрахунку візьмемо найбільш типові умови: Макаронний цех перебуває в будинку їдальні господарства необхідні комунікації, що має всі. Необхідна продуктивність - 200 кг/зміну для чого застосовуємо наступне встаткування:
Найменування встаткування Кіл
Шт. Производ.
Кг/ч Потужність
кВт Примітка
Мукопросеиватель 1 150 0,18
Машина виробництва макаронів 1 25...30…30 1,1
Сушильна шафа 1 40 7,0
РАЗОМ 8,28
Далі всі розрахунки всі розрахунки ведемо в таблиці, причому залишаємо в ній місце для того, щоб Ви могли зробити розрахунок самі, якщо деякі ціни й тарифи у Вас відрізняються від наших. Розрахунки ведемо за місяць - 21 робочий день, 2 зміни.
При розрахунках ураховується режим роботи цеху: 21 день, 2 зміни.
(ціни дані на вересень 1999р.)
Найменування й розрахунок показника Показат.
Грн. Ваш розрахунок
А. ГОТОВА ПРОДУКЦІЯ
25 кг/часх8 часх21 день = 8400
Вартість: 8400 кг х 1,0 грн. 8400,00
РАЗОМ по "А" 8400,00
Б. ВАРТІСТЬ ПРОДУКЦІЇ
1. СИРОВИНА 4192,90
У т.ч. Борошно 8400 кг х 80,8 х 0,50 грн./кг. =
100,0% (3393,60)
Яйце 8400 кг х 5,9% х 0,08 грн./шт. =
0,5 кг х 100,0 (793,00)
Сіль 8400 кг х 0,3% х 0,25 грн./кг. =
100,0% (6,30)
2. ВОДА 2м3/див х 2 зміни х 21 день х 1 грн/м3= 84,00
3. ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ
8,28 квт х 8 ч. х 21 день х 0,07 грн. /квт.година =
194,70
4. ЗАРПЛАТА 130 х 1 чіл. Х 2 зміни = 260,00
5. НАРАХУВАННЯ 260 х 47,5 =
на зарплату - 47,5% 100% 123,50
6. ОРЕНДА ПРИМІЩЕНЬ ------
7. АМОРТИЗАЦІЯ ВСТАТКУВАННЯ 8121,75
При 15% річному 11980 х 15% =
100% х 12 мес. 162,30
РАЗОМ "Б" 5017,40
ВАЛОВИЙ ПРИБУТОК (А-Б) 8400,00 - 5017,00 3382,60
ПДВ у прибутку: 3382,60 х 16,67% =
100,0%
563,90
ПРИБУТОК без ПДВ: 3382,60 - 563,90 = 2818,70
РЕНТАБЕЛЬНІСТЬ Прибуток х 100% . = 3382,60 х 100% = 67,4%
ВИРОБНИЦТВА Собівартість продукції 5017,40
ОКУМАЕМОСТЬ вартість устаткування . = 11980 = 4,25
УСТАТКУВАННЯ прибуток від його роботи за місяць 2818,70 місяців
Д 1.11
ПРОСЕИВАТЕЛЬ ВІБРАЦІЙНИЙ
Призначений для відділення борошна від сторонніх домішок, а також для розпушування й аерації борошна. Може застосовуватися для посіву цукру.
Просеиватель використається на підприємствах громадського харчування, пекарнях, кондитерських цехах і т.д.
ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Корисний обсяг прийомного бункера, кг...………………………………………15
Продуктивність, кг/година...……………………………………………………......50
Розмір осередку сита, мм...…………………………………………………………......1,2...1,4
Напруга мережі змінного струму, В......………………………………………......20 +-10%
Максимальна споживана потужність, Вт...……………………………………180
Частота струму, Гц...…………………………………………………………………......50+-1
Габаритні розміри, мм, не більше: діаметр ...…………………………………......510
висота...……………………………………680
Маса, кг...…………………………………………………………………………......2
Просеиватель складається з підстави, корпуса, завантажувальний і прийомний бункери. У нижній частині корпуса розташований електродвигун.
Корпус являє собою циліндр, виготовлений з тонкої листової сталі. Верхня частина просеивателя складається із двох бункерів - завантажувальною й прийомного , розділеною металевою сіткою, що виготовлена з нержавіючої сталі харчових сортів.
Завантажувальний бункер знімний і з'єднаний із приймальням за допомогою затискачів. Прийомний бункер має похиле дно заканчивающееся лотком зі знімним феромагнітним уловлювачем, що служить для вловлювання й збору металевих часток із просіяного борошна.
Д 7.70
ШАФА СУШИЛЬНИЙ
ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Продуктивність, кг/година...………………………………………......2...40
Установлена потужність, квт...……………………………………5
Параметри эл.живлення ...……………………………………………......0 Гц, 380 У
Номінальна t0 у робочій зоні, 0С...………………………………......50
Час сушіння, година...……………………………………………………3
Час розігріву робочої зони до номінальної t0
При t0 навколишнього повітря 180С, година...……………………………......,5
Маса виробів, що завантажують на один лоток, кг...…………………......3
Кількість лотків, шт......……………………………………………32
Розміри робочої зони, мм...…………………………………………......1580х720х1720
Габарити, мм...…………………………………………………………2530х775х1785
Маса (без лотків), кг...………………………………………………......200
Д 7.21
ПРЕСС МАКАРОННИЙ
Призначений для виготовлення макаронних виробів різної форми й довжини. Застосовується в цехах макаронних виробів й у макаронних відділеннях хлібопекарень.
Типи макаронних виробів визначають змінні матриці з отворами різної конфігурації. Пресс комплектується трьома матрицями
ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Технічна продуктивність, кг/година...……………………………………24
Установлена потужність, квт...………………………………………………......,87
Напруга, В......………………………………………………………………3х380
Габаритні розміри, мм...………………………………………………………1100х675х1310
Маса, кг...……………………………………………………………………….......180
Машина складається зі станини, стійки до якої кріпляться бак тестомесителя й бак підмішування, (усередині яких на опорах обертаються вали з лопатками), що пресує головки й механізму порезки.
Пресс працює так: борошно засинають у тестомеситель, туди ж ллють підготовлені компоненти й воду. Включають прес, відбувається заміс тесту протягом 8...10 хвилин, тісто перевантажують із бака тестомесителя в бак підмішування. Далі прес перемикають на положення пресування й різання. Отриманий продукт попадає у верхній лоток, що відправляють на сушіння.
Пресс простий, надійний і безпечний в експлуатації, легко розбирається для мийки й чищення деталей.
Керування пресом здійснюється з пульта. Одна людина може обслуговувати 2-3 преса.
ПРО 2.223
МАШИНА ФАСОВОЧНО-ПАКУВАЛЬНА ДЛЯ МАКАРОННИХ ВИРОБІВ
Призначена для фасовки й упакування в пакети, формовані машиною з рулону поліетиленової або пропіленової плівки макаронних виробів, крупи, цукру, карамелі, кукурудзяних паличок.
Застосовується в міні-цехах по виробництву кондитерських виробів, макаронів, круп.
ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Продуктивність упакувань/мин...…………………………………………………………8-12
Маса дози засипання в упакування, кг...…………………………………………………………0,5-1
Погрішність дозування, %, не більше...………………………………………………………......
Розміри впакування, мм...………………………………………………………………………......360х180
Товщина плівки рулону, м км...………………………………………………………………......0-60
Матеріал плівки...………………………………………………………………………………поліпропілен
Напруга живлення, В......……………………………………………………………………......20
Номінальна потужність, квт...…………………………………………………………………0,72
Габаритні розміри, мм...………………………………………………………………………1210х1000х2420
Маса, кг...………………………………………………………………………………………......150