Дано текстовий файл в якому міститься програма мовою Турбо Паскаль (Лабораторна робота №3). Словами є слова в коментарях, назви ідентифікаторів, зарезервовані слова, які розділяються між собою згідно із синтаксисом мови Турбо Паскаль.
Написати програму мовою Турбо Паскаль обробки текстового файлу з використанням розроблених процедур та функцій для роботи зі стрічками.
Сформувати із заданого текстового файлу масив елементів, що містить слова, які містять не менше двох приголосних літер (слова розділити двома пробілами). Розбити цей масив на стрічки по три слова у кожній. Переставити в стрічці слова в порядку зменшення кількості літер та сформувати з одержаних стрічок текстовий файл. Пошук слів із приголосних літер оформити у вигляді підпрограми.
Сформувати та вивести на екран текстовий файл, що містить окремі стрічки зі словами в алфавітному порядку (згідно з кодуванням символів в ASCII таблиці). Пошук слова оформити у вигляді підпрограми.
Сформувати із заданого текстовий файл в якому вилучити символи “(”, “)”. Написати підпрограму, яка здійснює аналіз програми мовою Паскаль, представленої у вигляді заданого текстового файлу на наявність помилок по написанню процедур введення “READ”, “READLN”. Перевірити заданий та одержаний текстові файли на наявність помилок в процедурах введення.
Сформувати та вивести на екран текстовий файл, в якому всі символи “;” замінюються символом “!”. Обчислити суму цифр, що зустрічаються в тексті. Пошук символу та обчислення суми оформити у вигляді підпрограм.
Вивести на екран слова, що починаються з голосних літер. Сформувати та вивести текстовий файл, в якому всі приголосні букви замінюються символом “&”. Пошук голосних та приголосних букв оформити у вигляді підпрограм.
Сформувати та вивести на екран текстовий файл зі стрічок, в якому всі складені оператори “Begin”, “End” замінюються “{”, “}”, а “{”, “}” – символами “/*”, “*/”. Пошук складеного оператора та символів “{”, “}” оформити у вигляді підпрограм.
Знайти кількість голосних літер в кожному рядку заданого файлу. Вивести на екран рядки файлу в порядку зменшення кількості голосних літер в цих рядках. Сформувати та вивести на екран текстовий файл, в якому замінити символи присвоєння символами “=”, а символи “=” – символами “= =”. Пошук символу присвоєння та символів “=” оформити у вигляді підпрограм.
Сформувати та вивести на екран текстовий файл зі стрічок, в яких всі пробіли замінюються символом підкреслення. Підрахувати кількість арифметичних операцій (+,–,*,/) у файлі. Пошук пробілу та символів арифметичних операцій оформити у вигляді підпрограм.
Знайти кількість літер в кожному рядку текстового файлу і вивести на екран спочатку рядки з непарною кількістю літер, а потім – з парною. Сформувати та вивести на екран текстовий файл, в якому символи “[”, ”]” замінюються символами “(*”, “*)”. Пошук символів “[”, ”]” оформити у вигляді підпрограми.
Сформувати та вивести на екран текстовий файл зі стрічок, в кожній з яких знаходиться ідентифікатор або зарезервоване слово в порядку слідування в тексті згідно із синтаксисом мови Паскаль. Однакові ідентифікатори чи зарезервовані слова пропускаються, а підраховується лише їхня кількість. Після назви ідентифікатора чи зарезервованого слова дописати в кінець стрічки їх кількість. Визначення ідентифікатора та зарезервованого слова оформити у вигляді підпрограм.
Обчислити кількість змінних з індексами для звертання до елементів масиву згідно із синтаксисом мови Паскаль. Сформувати та вивести на екран текстовий файл зі стрічок в яких вилучаються слова “for” та ”then”. Розпізнавання змінної з індексом та слів “for”, ”then” оформити у вигляді підпрограм.
Написати підпрограму, що перевіряє чи є в текстовому рядку слово “PROCEDURE”. Сформувати та вивести на екран текстовий файл, що містить текстові рядки, в яких не знайдене це слово. В кінці кожного рядка необхідно дописати слово “PROCEDURE”, яке відокремлене від останнього символу рядка пробілом.
Сформувати та вивести на екран текстовий файл, що містить лише оператори згідно із синтаксисом мови Паскаль. Перевірку наявності оператора у текстовому файлі оформити у вигляді підпрограми.
Сформувати із заданого текстового файлу масив елементів, замінюючи послідовності пробілів одним пробілом, а символи перенесення на наступний рядок пробілом. Написати підпрограми, які здійснюють такі дії: –друкує в стовпчик всі символи з масиву, розділені пробілом; – формує текстовий файл з елементів масиву, якими є символи між пробілами лише з літер.
Написати підпрограму яка підраховує кількість операторних дужок “Begin”–”End” в заданому текстовому файлі. Сформувати та вивести на екран текстовий файл, що містить лише послідовності символів, які містяться всередині операторних дужок “Begin”–”End” в заданому текстовому файлі.
Сформувати із заданого текстовий файл в якому вилучити слова “to”. Написати підпрограму, яка здійснює аналіз програми мовою Паскаль, представленої у вигляді заданого текстового файлу на наявність помилок по написанню оператора циклу “for”. Перевірити заданий та одержаний текстові файли на наявність помилок в операторах циклу.
Сформувати та вивести на екран текстовий файл, що містить лише розділ опису змінних та розділ опису процедур і функцій згідно із синтаксисом мови Паскаль. Перевірку наявності названих розділів у текстовому файлі оформити у вигляді підпрограм.
Сформувати із заданого текстового файлу масив елементів, що містить всі цифри, які зустрічаються у файлі. Розбити цей масив на стрічки по дві цифри у кожній. Перевести кожну із стрічок у десяткове число і вивести на екран і у файл стрічки заданого текстового файлу з одержаними номерами. Пошук цифр у стрічці оформити у вигляді підпрограми.
Написати підпрограму, що перевіряє чи є в текстовому рядку слово “FUNCTION”. Сформувати та вивести на екран текстовий файл, що містить текстові рядки, в яких не знайдене це слово. В кінці кожного рядка необхідно дописати слово “FUNCTION”, яке відокремлене від останнього символу рядка символом підкреслення.
Знайти кількість приголосних літер в кожному рядку заданого файлу. Вивести на екран рядки файлу в порядку збільшення кількості приголосних літер в цих рядках. Сформувати та вивести на екран текстовий файл, в якому замінити символи “;” словами “END_LINE”. Пошук символу “;” оформити у вигляді підпрограми.
Вивести на екран слова, що починаються з приголосних літер. Сформувати та вивести текстовий файл, в якому всі голосні букви замінюються символом “@”. Пошук голосних та приголосних букв оформити у вигляді підпрограм.
Сформувати із заданого текстовий файл в якому вилучити слова “then”. Написати підпрограму, яка здійснює аналіз програми мовою Паскаль, представленої у вигляді заданого текстового файлу на наявність помилок по написанню умовного оператора. Перевірити заданий та одержаний текстові файли на наявність помилок в умовних операторах.
Сформувати та вивести на екран текстовий файл зі стрічок, в яких символи “+” замінюються словом “SUMA”, символи “-” – словом “SUB”, символи “*” – словом “MULT”, символи “/” – словом “DIV”. Підрахувати кількість символів “;” у файлі. Пошук символів арифметичних операцій та “;” оформити у вигляді підпрограм.
Сформувати та вивести на екран текстовий файл, що містить лише тіла підпрограм згідно із синтаксисом мови Турбо-Паскаль. Підрахувати кількість процедур виведення “WRITE”, “WRITELN” в заданому текстовому файлі. Розпізнавання процедур виведення та тексту підпрограм оформити у вигляді підпрограм.
Сформувати із заданого текстового файлу масив елементів, що містить слова, які починаються з приголосних літер (слова розділити символом підкреслення). Розбити цей масив на стрічки по два слова у кожній. Підрахувати кількість літер в кожній стрічці. Сформувати із цих стрічок текстовий файл в який вивести стрічки в порядку збільшення кількості літер. Пошук слів із приголосних літер оформити у вигляді підпрограми.