Додаток № 8
Керівник аналітичної комісії
органу, щодо якого
здійснюється ТЗІ,
В.В Атамась
З А Т В Е Р Д Ж У Ю
АКТ
про порядок та організацію проведення робіт на КПП
Забезпечення функціонування  контрольно-пропускних  пунктів (КПП):
1. КПП призначені для забезпечення санкціонованого входу (в'їзду) в контрольовану зону, що зазначена в додатку №3 до наказу, і зони обмеженого доступу на об'єкти, які охороняються, а також виходу (виїзду) з цих зон:
авіаційного персоналу та інших осіб чи транспортних засобів.
2. КПП для пропуску персоналу та інших осіб обладнується турнікетом з фіксуючим пристроєм, освітленням, засобами телефонного і радіозв'язку,  сигналізацією виклику,  металевою шафою для зберігання службової документації, стендом із зразками діючих посвідчень і перепусток, а також журналом для проведення реєстрації подій.
3. КПП для проїзду транспортних засобів обладнується воротами з електромеханічним приводом та/або шлагбаумом з фартухом. В усіх випадках КПП обладнується площадкою для огляду транспорту, дахом для захисту персоналу КПП від атмосферних опадів та освітленням.
4. Для КПП,  що обладнані шлагбаумами, повинні передбачатися  ворота, які необхідно замикати на період,  коли пропускні пункти не працюють, а також у час  підвищеної загрози.
5. КПП і прилегла до них територія повинні освітлюватись за темного часу доби.
6. Кількість КПП для проходу (проїзду) в контрольовану зону і зони обмеженого доступу повинна забезпечувати ритмічну роботу і бути мінімальною. А згідно план-схеми, наведеної в додатку №3 до цього наказу, всього один пункт КПП.
7. КПП, які  не працюють цілодобово чи тимчасово не функціонують, повинні замикатися технічно справними замками і періодично контролюватися працівниками підрозділу служби охорони (надалі СО).
8. Ключі від  КПП, усіх замків вхідних (в'їздних) воріт, дверей (лазів) підземних переходів, мереж каналізації та тунелів тощо зберігаються у начальника  СО,  старшого керівника відповідного підрозділу СО чи у призначеного для цього працівника СО, на яких покладена відповідальність за конкретну ділянку роботи та за технічний стан замикаючих пристроїв.
Видача та приймання ключів, а також передача їх між черговими змінами здійснюється під розпису в спеціальному журналі.
9. Контроль за станом КПП, їх обладнанням, огорожею контрольованої зони і зон обмеженого доступу, що охороняються, технічними засобами спостереження, засобами зв'язку, супутниковою системою, освітленням тощо здійснюється спеціально  підготовленими і сертифікованими фахівцями, в тому числі працівниками СО.
Порядок видачі посвідчень, перепусток:
1. Метою запровадження порядку видачі посвідчень, перепусток є виключення НСД в контрольовану зону і зони обмеженого доступу та  об’єктів,  що охороняються.
2. Посадова особа суб’єкта, яка уповноважена з питань безпеки підприємства, в установленому порядку:
- розробляє зразки посвідчень і перепусток, які обов'язково узгоджуються з відповідними стандартами України;
- визначає організацію виготовлення бланків цих документів;
- визначає порядок обліку, збереження і видачі посвідчень, перепусток;
- зробляє процедуру заміни, вилучення та знищення посвідчень та перепусток;
- значає порядок скасування зайвих бланків при переході на інший зразок посвідчень, перепусток.
3. Для забезпечення санкціонованого допуску в контрольовані  зони і зони обмеженого доступу керівників підприємства, керівників та службовців її структурних підрозділів,  з метою виконання ними службових обов'язків, ввести посвідчення - спеціальну перепустку.
Порядок виготовлення, зберігання, обліку, видачі, заміни, знищення, а також захисту від підробки посвідчення - спеціальної перепустки, межі його використання та особовий склад користувачів, визначається положенням про цей документ.
4. Посвідчення-спеціальна перепустка працівника є документом, що засвідчує статус особи. Посвідчення видаються особам, які постійно працюють у відповідній організації.
5.  Перепустки поділяються:
За строками дії - на одноразові, тимчасові та постійні;
За призначенням -  на особисті,  спеціальні,  матеріальні та транспортні.
Примітка: Спеціальна перепустка - це картка, що дозволяє її власнику вхід  в контрольовані зони чи зони обмеженого доступу суб’єкта, що охороняється, з метою виконання ним службових обов'язків.
6. Усі перепустки за призначенням є службовими документами, які надають право:
а) особисті - на прохід і перебування в контрольованій, стерильних зонах і зонах обмеженого доступу, що охороняються;б) матеріальні - на пронесення (провезення) матеріальних  цінностей,  вантажу,  багажу з контрольованої зони та зон обмеженого доступу, що охороняються;в) транспортні - на в'їзд автотранспорту в контрольовану зону та виїзд з неї.
7. Постійні спеціальні перепустки видаються  особам, які постійно працюють в контрольованій зоні та зонах обмеженого доступу суб’єкта, що охороняються.
8. Тимчасові перепустки видаються особам, які тимчасово працюють на суб’єкті (та на його об'єктах), на період до тридцяти діб,  у тому числі тим,  що перебувають у відрядженні, але на період не більше шести місяців.
9. Одноразові  перепустки  видаються на підставі заяви посадової особи не нижче керівника структурного підрозділу суб’єкта. Перепустка дійсна з моменту її отримання до закінчення зазначеного в ній часу перебування в контрольованій зоні.
Вхід відвідувача в контрольовану зону,  зони обмеженого доступу суб’єкта та вихід його з них здійснюється у супроводі уповноваженого працівника суб’єкта.
10.Працівники, які працюють в контрольованій зоні і зонах обмеженого доступу суб’єкта, що охороняється, та відвідувачі зобов'язані носити спец перепустки встановленого зразка на видному місці поверх одягу, протягом часу перебування в цих зонах.
11.Матеріальні перепустки  на вантаж і матеріальні цінності, які підлягають вивозу (виносу) з контрольованої зони суб’єкта, видаються матеріально відповідальними особами. Матеріальна перепустка є одноразовою і дійсна протягом дня її видачі.
12.Транспортні перепустки, постійні чи одноразові, видаються СО на транспортні засоби для проїзду в контрольовану зону і зони обмеженого доступу суб’єкта, що охороняється. Розміщується така перепустка на видному місці (на лобовому склі) відповідного транспортного засобу. Термін дії такої перепустки - до 12 годин.
13.Введення на суб’єкті інших видів перепусток, не передбачених цим Положенням, заборонено.
14.Втрата посвідчення чи перепустки, а також недбале їх зберігання, тягне відповідальність на підставі і у порядку, передбаченому чинним законодавством. Суб’єкт має право визначати матеріальну відповідальність за втрату перепустки (посвідчення).
Голова аналітичної комісії В.В. Атамась ____________
Заступник директора
Лабораторія приладів для високоточних вимірювань Н.О. Морозов ____________
“_12_”_ грудня 2007 р.