Как правильно повесить новогоднюю гирлянду как красиво повесить гирлянду.

Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра менеджменту
Звіт №6
з дисципліни: „Організація праці менеджера”
Система збалансованих показників ефективності.
СЗПЕ – це своєрідна версія стратегії, що розпочинається із довгострокових фінансових цілей, в результаті чого виникає певна послідовність дій (заходів), які необхідно виконати у кожній із чотирьох складових системи для досягнення бажаного довгострокового результату.
Ми розглянули систему збалансованих показників ефективності (модель Нортона-Каплана). Вона являє собою низку взаємопов’язаних методик по цілям, мірам, задачам та ініціативам, які в сукупності описують як стратегію організації так і способи її досягнення. Основними ідеями даної системи являється:
правильна реалізація стратегії, а не якість самої стратегії;
використання в управлінні тільки фінансових показників не дозволяє
успішно слідувати цілі довгострокової максимізації вартості компанії.
Ця модель основана на чотирьох основних проекціях, таких як:
фінансові показники;
робота з клієнтами;
стан протікання внутрішніх бізнес-процесів;
оцінка роботи з персоналом.
Перед тим як безпосередньо перейти до побудови моделі збалансованих показників ефективності зазначу, що в основу цієї системи покладена група оціночних факторів (фінанси, клієнти, внутрішні бізнес-процеси та працівники). Ці фактори найбільш повно характеризують стан підприємства на будь-якому етапі його розвитку. Базова ідея концепції – в стислій, структурованій формі, у вигляді системи показників показати вищому керівництву найбільш важливу для нього інформацію. Ця інформація, з однієї сторони, повинна бути компактною, а з іншої повинна відображати усі основні сторони діяльності фірми. Традиційно керівники управляють бізнесом беручи за орієнтир в основному фінансові показники. Управління ж підприємством лише на основі фінансових показників недалекоглядне й досить небезпечне. Модель Нортона-Каплана, як система показників демонструє керівнику важливість використання нефінансових показників. Однією із базових ідей цієї системи – це ідея вимірювальності. Усі фактори, важливі для управління підприємством, повинні бути виміряні та показані у вигляді показників.
Висновок
Виконавши роботу, я навчилася обчислювати фінансові показники діяльності підприємства. В майбутньому це допоможе мені при роботі з клієнтами, дасть змогу який стан протікання внутрішніх бізнес-процесів. Я зможу на практиці оцінити роботу з персоналом. Загалом, дана інформація є дуже корисною, оскільки ми як майбутні керівники повинні знати про фінансову ситуацію на підприємстві для прийняття оптимальних управлінських рішень.