Договір позики
Договір позики передбачається безпроцентним якщо:
Він укладений між фізичними особами на суму, яка не перевищує п»яти кратного розміру неподаткового мінімуму доходу громадян, і не пов»язаний зі здійсненням підприємницької діяльності хоча б однієї зі сторін.
Позичальникові передані речі, визначеними родовими ознаками.
Загальні положення
Оборотні засоби, які отримують співвласники в рахунок майнових паїв при припинення членства в КСП, передаються новоствореним підприємствам за договорами купівлі-продажу міни або позики.
Предмет договору
Позикодавець зобов»язується надати позичальнику грошові кошти в позику в сумі гривень, а позичальник зобов»язується погасити позикодавцеві таку ж суму грошей після закінчення терміну договору позики
Позика, що надається позикодавцеві, є безпроцентною, тобто за нарахування позикою плата не стягується.
Порядок надання і повернення позики
Позикодавець надає грошові кошти протягом зазначених днів з моменту підписання цього договору.
Позика надається в безготівковому порядку платіжним дорученням шляхом перерахуванням необхідної суми грошових коштів на банківський рахунок позичальника.
Забезпечення позики заставою
Позичальник зберігає за собою право володіти, користуватися і розпоряджатися заставленим майном.
у разі відчужених закладеного майна позичальник зобов»язаний замінити його іншим майном такої ж або більшої вартості.
У разі недостатньої суми, отриманої від реалізації закладеного майна, позикодавець отримує суму, якої бракує, іншим майном позичальника, на яке може бути звернене стягнення згідно з чинним законодавством.
Інші умови
Дія цього договору припиняється після повного погашення позики позичальником
Жодна зі сторін не має права передати права і обов»язки за цим договором третім особам без письмової згоди іншої сторони.
Договір позики може бути продовжений тільки за згоди сторін.
вісі зміни і доповнення діють тільки у випадку, якщо вони здійснені в письмовій формі і підписані уповноваженими на те особами.
Договір складений у двох примірниках по одному для кожної зі сторін.
У випадках, не передбачених цим договором, сторони керуються розділом 32 Цивільного кодексу України «Позика» та іншими законодавчими актами України.
Цей договір вступає в силу і вважається укладеним з моменту передання грошей. На підтвердження факту передачі грошей позичальник видає позикодавцеві розписку.