Завдання для самостійної роботи з Нетепчука
Сергій  більше двох років працював на одній і тій же посаді, але його фірма постійно віддавала перевагу наймати людей зі сторони, а не просувати власних співробітників. Сергій був амбіційним, і прагнув до більш складної і цікавої роботи. Він вирішив зайнятися пошуком нової роботи.
Перше, чим йому довелося зайнятися, - відновити своє резюме. Йому потрібно було додати інформацію про поточну роботу, навчання на курсах підвищення кваліфікації, участь у громадській роботі. Він також вважав, що для поліпшення сприйняття резюме доцільно змінити окремі фрази і стиль викладу.
Він звернувся за допомогою до своєї подруги Юлії, що була фахівцем з управління людськими ресурсами. У цьому статусі вона знайомилася із сотнями резюме в рік, і її вважали експертом у цій області. Вона давала поради багатьом зі своїх друзів. Отримавши резюме Сергія, Юля визнала його прийнятним, але як таким, що потребує редагування. По-перше, доцільно   змінити стиль викладу, зробити його більше динамічним. Вона також порадила частіше користуватися активними дієсловами замість пасивних. Після змін, Юля і Сергій стали обговорювати зміст і стиль опису його поточної зайнятості. Він розповів про свої обов'язки, а Юля виклала їх мовою резюме і написане передала Сергію. Після прочитання, він побачив себе і свою власну роботу в новому світлі. Хоча він допомагав керівникові відділу майже у всьому, він відчував незручність від формулювання «помічник менеджера відділу». У компанії не було такої посади, і він не вважав за можливе так називати свою робо ту. Він також не був упевнений у правильності деяких слів, використаних для опису його діяльності.
Сергій поділився з Юлею своїми побоюваннями, на що вона сказала: «Не турбуйся про це. Ніхто й не очікує, що у своєму резюме ти будеш абсолютно правдивим. Намагайся створити враження на людей. Я завжди вважаю, що половина прочитаного мною є перебільшенням. Сергію, скромністю ти нічого не досягнеш!»
Сергій знову задумався про своє майбутнє. Він дійсно шукав кращу роботу. Можливо, Ліза була права. Зрештою, вона була фахівцем. Сергій відчув себе в пастці.  Що робити?
Запитання:
1. Поясніть зв’язок між особистою проблемою Сергія та етикою ділових стосунків?
2. Чи є слова професіонала основою для порушення принципів етики?
3.Сформулюйте рекомендації щодо оптимізації поведінки Сергія , опираючись на зміст курсу «Етика бізнесу».
4. Наведіть приклади етичної (неетичної поведінки) у власному життєвому досвіді. Що я у минулому зробив би по іншому, якби тоді я знав те, про що дізнався внаслідок вивчення матеріалу даного розділу.