2) П'ятиразове "чому" від компанії «Тойота» :
Використання даного підходу до мислення передбачає постановку директором підприємства задачі перед підлеглими - через п'ятиразове «чому так сталося?» шукати відповідь на дане питання. Так у працівників адаптується причинно-наслідкове мислення. І кожного разу питаючи себе чому працівник повинен причини розподілити на складові елементи, згрупувати їх для ефективнішого їх опрацювання та усунення.
Отже, кожен працівник повинен задати собі наступні питання, причому ті породжують одне одного:
Чому фірма «Оfficetech» втрачає свій авторитет на ринку товарів даної товарної групи? (Тому що збільшилась кількість повернень товарів за гарантійним зобов’язанням)
Чому збільшилась кількість повернень товару? (Тому що знизилась якість товару, який значно частіше виходить з ладу)
Чому знизилась якість товару? (Тому що в процесі виробництва товару виникають технічні проблеми)
Чому виникають технічні проблеми? (Тому що товар на стадії розробки не був достатньо протестований )
Чому не був достатньо протестований товар?
Таким чином, лише при відповіді на поставлені запитання кожним працівником у компанії будуть вирішені усі проблеми.
3) Гіпотетичне мислення
Керівники всіх відділів повинні висунути гіпотези щодо причин та вирішення даної проблеми, на основі отриманої інформації. Експерту , завдання якого усунення даної проблеми на підприємстві, необхідно висунути свою гіпотезу на основі інформації, яку він отримав від керівників відділів, а потім її довести .Цей метод є досить зручним, оскільки не втрачається час на збір непотрібної інформації.
4) Стратегічне мислення
Керівникам усіх відділів потрібно дану ситуацію оцінити відповідно до поставлених цілей компанії та виявити всі розбіжності даних результатів із запланованими та створити стратегію вирішення даних проблем.