ТЕМА 9. Ключові аспекти перетворень та розвитку операційної системи
Безперервне вдосконалення бізнес-процесів (Continuous Process Improvement) – підхід, близький до концепції TQM, при якому процес вдосконалення носить еволюційний та постійний характер і відбувається в межах одного-двох окремих процесів чи навіть процедур.
Інноваційна діяльність – це комплекс дій, спрямованих на втілення результатів наукових досліджень у нових продуктах, технологіях, устаткуванні, організаційних рішеннях тощо.
Комплексна підготовка виробництва – це сукупність взаємопов’язаних наукових, технічних, технологічних і організаційних заходів по створенню та засвоєнню нових та вдосконаленню існуючих конструкцій, машин, технологічних процесів, методів організації і управління виробництвом.

Редизайн бізнес-процесів (Business Process Redesign) – полягає у виявленні і усуненні процесів та робіт, що не приносять додаткової вартості відповідно до розробленої програми покращень;
Реінжиніринг бізнес-процесів (BPR - Business Process Reеengineering) – це метод кардинальної перебудови бізнес-процесів з метою досягнення якісно іншого, більш високого рівня показників виробничо-господарської діяльності підприємства; використовується як комплексний засіб реорганізації підприємств або окремих його організаційних одиниць. BPR спрямований на створення принципово нових бізнес-процесів, які дозволяють різко підвищити ефективність діяльності компанії в цілому.
Розвиток виробничої системи - це якісна зміна сукупності процесів і структури за допомогою компетенцій персоналу і цілеспрямованого використання ресурсів підприємства з метою задоволення запитів зацікавлених сторін.
Цикл Е.Демінгу (PDCA--- Рlan-Dо-Check-Act) цикл постійного циклічного покращання якості процесів за рахунок зменшення варіацій і виключення причин, що порушують стабільність процесів при виконанні 4-х етапів робіт: “планування – виконання – перевірка – дії”.