Лабораторна робота № 1
Тема: Перевантаження функцій та використання аргументів за замовчанням.
Мета: Розглянути перевантаження функцій та використання аргументів за замовчанням.
Теоретичні відомості:
Надання компілятору вибору серед декількох функцій називається перевантаженням.
Приклад перевантаженням:
#include <iostream.h>
int add_values(int a,int b)
{    return(a + b); )
int add_values (int a, int b, int c)
(    return(a + b + c); )
void main(void)
{    cout << "200 + 801 = " << add_values(200, 801) << endl;    cout << "100 + 201 + 700 = " << add_values(100, 201, 700) << endl; }
Перевантаження функцій C ++ дозволяє вашим програмам визначати декілька функцій з одним і тим же ім'ям. Перевантажені функції повинні повертати значення однакового типу, але можуть відрізнятися кількістю і типом параметрів. До появи перевантаження функцій в C + + програмісти мови С повинні були створювати декілька функцій з майже однаковими іменами. На жаль програмісти, які бажають використовувати такі функції, повинні були пам'ятати, яка комбінація параметрів відповідає якій функції. З іншого боку, перевантаження функцій спрощує завдання програмістів, вимагаючи, щоб вони пам'ятали тільки одне ім'я функції.
При оголошенні функції одному або кількома параметрами може бути призначено значення за замовчуванням. Коли Ви робите таких функцій аргументи, що мають значення за замовчуванням, можуть бути опущені в списку переданих значень.
Значення за замовчуванням вказуються при оголошенні функції в списку параметрів наступним чином:
void ff(double m, char ch=’*',int i=2);
Важливо пам'ятати, що параметри, яким призначаються значення за замовчуванням, повинні бути останніми в списку аргументів. Це пов'язано з тим, що дозвіл аргументів при виклику функцій виконується позиційно. Для функції ff, будуть допустимі наступні виклики:ff(2.5,’\',10),
ff(2.5,’\'),
ff(2.5,)
Виклик виду ff (2.5,20) - помилковий, ff (2.5 ,'*', 20) - вірний.
Значення за замовчуванням параметру може бути задано або в оголошенні функції, або у визначенні. Необхідно тільки при цьому дотримуватись наступних правил:
значення за замовчуванням має бути визначено лише в одному місці: або в оголошенні функції, або у визначенні до моменту виклику функції з неповним списком аргументів значення за замовчуванням вже має бути визначено і мабуть в області видимості функції.
Хід роботи
Клас "матриця", перевизначені операції додавання, віднімання, множення. Конструктор і деструктор, матриця природно динамічна - користувач сам задає її розміри. Перевіряються умови, необхідні для виконання тих чи інших дій. 1) Реалізувати операції додавання, віднімання 2) Реалізувати множення 3) отримати нову матрицю шляхом ділення всіх елементів даної матриці на найбільший за модулем елемент 4) Реалізувати транспонування.