Вступ
Сільське господарство нашої країни ведеться на великій території, яка включає в себе різноманітні природні, економічні, соціальні, національні та інші структури. Статистика вивчає стан і розвиток сільського господарства України як в цілому, так і диференційовано з врахуванням існуючих територіальних, галузевих і соціально-економічних структур. Значення цієї статистики особливо підвищується в умовах переходу на принципи регіонального госпрозрахунку, самоуправління і самофінансування. Завданням статистики є розробка методології побудови системи показників, інформаційного забезпечення і аналізу статистичних даних, які відображають територіальну, галузеву і соціально-економічну структуру сільського господарства України. Статистика вивчає цю структуру у визначеному порядку, на основі класифікації і угруповань.
В органах державної статистики сільське господарство завжди вивчалось у національно-територіальному і регіональному аспектах, а також з врахуванням галузевої структури і соціально-економічних категорій господарств, правда в деяких випадках навчальна література обмежувалась тільки аналізом класифікації галузей і угрупованням категорій господарств.
Статистика сільського господарства як соціально-економічна наука використовує загальний метод пізнання – діалектичний метод, який вимагає розглядати явища і процеси в їх взаємозв'язку і розвитку, вивчати перехід від кількісних змін до якісних, виясняти внутрішні протиріччя як джерело розвитку і як процес боротьби нового зі старим.
Метою курсової роботи являється закріплення теоретичних знань і практичних вмінь, набуті в ході аудиторних занять, розвинення економічного мислення, оволодіння навичками самостійного розв’язання економічних завдань та аналізу отриманих результатів для прийняття та обґрунтування господарських рішень.
Під час виконання курсової роботи слід вирішити такі завдання:
- закріпити і розширити набуті теоретичні знання з дисципліни "Статистика ";
- оцінити можливості практичного застосування набутих теоретичних знань для розв’язання економічних задач;
- набути вміння оцінювати ряди динаміки;
- навчитися застосовувати індексний метод до аналізу статистичних даних;
- оволодіти методами дослідження кореляційного зв’язку між показниками;
- оволодіти методами систематизації даних та обчислення узагальнюючих статистичних показників, а також аналізу варіації.
В курсовій роботі розглянуто теоретичні відомості статистики сільського господарства Рівненської області.
При написанні курсової роботи використані нормативно-правові акти, спеціалізована література та дані статистичного щорічника.