КЛЮЧОВІ ТЕРМІНИ ТА ПОНЯТТЯ
Адаптивне рішення – рішення, яке приймається після спостерігання над умовами, які визначають його ефективність.
Аксіома впорядкованості – впорядкування пар лотерей за ступенем привабливості.
Альтернативна вартість – гранична вартість ресурсу або продукції при „ наступному найкращому” альтернативному використанні, тобто це оцінка найкращого з варіантів, від яких відмовились, або, це вигода, від якої відмовилися через використання обмежених ресурсів для досягнення однієї цілі замість іншої, що представляє найкращий альтернативний варіант.
Альтернативні проекти – взаємовиключні напрямки інвестицій, які дозволяють розв’язати проблему вибору шляхом пошуку варіанта, що є найдешевшим за інших рівних умов, або за іншим чинником при абстрагуванні від вартісних чинників.
Аналіз кон’юнктури інвестиційного ринку – вивчення особливостей інвестиційного ринку або окремих його сегментів і змін, які відбуваються на ньому в момент спостереження порівняно з попереднім періодом.
Ануїтет або рента – серія або один із серії, рівних за величиною платежів, які здійснюються через рівні проміжки часу.
Базисний експеримент – експеримент для визначення вагомості подій на підставі поведінки особи, яка приймає рішення.
Бізнес – план – письмовий документ, в якому викладено суть, напрямки і способи реалізації ідеї, охарактеризовано ринкові, виробничі, організаційні та фінансові аспекти майбутнього бізнесу, а також особливості управління ним.
Будівельна частина проекту – стандартні вимоги до об’ємно-планувальних і конструктивних рішень.
Бюджет реалізації проекту – оперативний фінансовий план короткострокового періоду (до 1 року), який відображає витрати і надходження коштів, пов’язаних з реалізацією проекту.
Бюджетна оцінка проекту – відображає фінансові наслідки для різних рівнів бюджетів, тобто очікувані співвідношення видатків, податків та зборів.
Вартість проектно-дослідних робіт – складається з матеріальних витрат на виробництво, заробітної плати працівників, поточних витрат, нарахувань і відрахувань, передбачених законодавством; планових нагромаджень.
Венчурні підприємства – малі підприємства у сфері наукових досліджень, інженерних розробок, створення і впровадження нововведень.
Взаємні страхові компанії – страхові компанії, які спрямовують свої зусилля не на отримання прибутку, а на задоволення потреб у страхуванні членів компанії.
Вимірність проекту – можливість кількісного опису діяльності і очікуваних результатів.
Внутрішній аналіз – це процес оцінки факторів, які піддаються управлінню та контролю, тобто факторів, що є наслідками діяльності чи бездіяльності в середині самого підприємства.
Внутрішня ставка доходу – значення дисконту, при якому сума приведених вигод дорівнює сумі приведених витрат, тобто це ставка дисконту, при якій чиста приведена вартість проекту дорівнює нулю.
Генеральний проектувальник – фірма чи організація, яка виконує за підрядним контрактом проектування комплексного об’єкту.
Гранична норма заміни – кількість одного блага, необхідна для компенсації зміни споживання іншого.
Гранична сподівана користь – приріст сподіваної корисності у разі збільшення обсягу страхування на одиницю.
Грошовий потік – основний показник, що характеризує ефективність інвестицій у вигляді повернених інвестору коштів. Основою грошового потоку за інвестиціями є чистий прибуток і сума амортизації матеріальних і нематеріальних активів.
Двостадійне проектування – включає розробку проекту зі зведеним кошторисом і розробку робочої документації з кошторисом.
Дерево цілей –це графічне зображення зв’язків між цілями та засобами їх досягнення, побудоване за принципами дедуктивної логіки.
Джерело ризику – фактори ( явища, предмети, процеси ), які спричинюють невизначеність результатів рішень.
Директор Управління Проектами – особлива функція пакету Open Plan, яка є інструментарієм автоматизації процесів, що повторюються при управлінні проектами.
Дисконтування – процес визначення поточної (теперішньої) вартості майбутньої суми грошей, які мають надійти в майбутньому.
Диференціальні витрати – витрати, що складають різницю між альтернативними рішеннями.
Діаграма Ганта – це схематичне зображення за допомогою стрічок дати початку і завершення операцій і їх тривалості.
Дійсна робота – трудовий процес, що вимагає затрат часу і ресурсів.
Договір – модель організаційно-економічних та правових стосунків між учасниками угоди.
Життєвий цикл проекту – період часу від ідеї до експлуатації об’єкту, передбаченого проектом.
Загрози реалізації проекту - зовнішні умови, які обмежують можливості проекту безперешкодно досягти потрібної мети.
Зведений кошторис – документ, складений на основі локальних та об’єктних кошторисів.
Зв’язки передування (логічні залежності) – відображають природу залежностей між роботами, утворюють структуру сіткової моделі.
Зовнішній аналіз – процес оцінки факторів, які об’єктивно утворюються в середовищі реалізації проекту та на які підприємство безпосередньо впливати не може.
Зшивання первинних сіткових графіків – єднання двох або декілька графіків в одну сіткову модель.
Ідентифікація – формулювання і відбір ідей до реалізації проектів, визначення їх цілей та завдань, а також шляхів виконання.
Інвестиційна інфраструктура – найважливіші галузі економіки, заклади й засоби, які безпосередньо забезпечують процес безперебійного здійснення інвестиційних проектів.
Інвестиційна привабливість галузей – інтегральна характеристика окремих галузей економіки з позиції перспективності розвитку, доходності, інвестицій та рівня інвестиційних ризиків.
Інвестиційна привабливість регіонів - інтегральна характеристика окремих регіонів країни з позиції інвестиційного клімату, рівня розвитку інвестиційної інфраструктури, можливостей залучення інвестиційних ресурсів та інвестиційних ризиків.
Інвестиційна стратегія – формування стратегії довгострокових цілей інвестиційної діяльності компанії (фірми ) і вибір найефективніших шляхів їх досягнення.
Інвестиційний клімат країни – система правових, економічних і соціальних умов інвестиційної діяльності у країні, які істотно впливають на доходність інвестицій і рівень інвестиційних ризиків.
Інвестиційний меморандум – документ, що надається фінансовими установами для обґрунтування фінансування проекту після завершення розробки усіх етапів проекту.
Інвестиційний ринок – сукупність інвестиційних відносин між продавцем і покупцями інвестиційних товарів і послуг, а також об’єктів інвестування в усіх його формах.
Інжиніринг – комплекс інженерно-консультативних послуг на комерційних засадах, пов’язаний з підготовкою та забезпеченням виробництва й реалізації продукції, обслуговуванням виробництва, експлуатацією об’єкту.
Інституціональна експертиза проекту – аналіз припустимості проекту з точки зору організаційної, правової, політичної і адміністративної ситуації, в рамках якої проекту реалізується і експлуатується.
Інституціональні фактори – фактори, пов’язані з управлінням та регулюванням окремих сфер, складових частин, сторін, елементів соціально - економічних відносин.
Календарний план реалізації проекту – плановий документ здійснення проекту, який ґрунтується на принципах часової та функціональної диференціації, формуванні резерву календарного плану та розподілу відповідальності за виконані роботи.
Капітальний бюджет реалізації проекту – одна з форм оперативного плану інвестиційної діяльності, яка відображає обсяги, строки і джерела фінансування окремих видів робіт, пов’язаних із здійсненням проекту.
Капітальні затрати проекту – затрати на придбання довгострокових активів, які функціонують протягом тривалого періоду з поступовою амортизацією вартості.
Коефіцієнт абсолютної ліквідності ( термінової ) – відношення грошових коштів до поточних зобов’язань.
Коефіцієнт важеля (або співвідношення довгострокових зобов’язань до власного капіталу ) – характеризує рівень заборгованості підприємства.
Коефіцієнт заборгованості – показує, який відсоток активів підприємства фінансується за рахунок боргу і дорівнює відношенню зобов’язань до активів.
Коефіцієнт оборотності активів – відношення чистого обсягу продажу за рік до активів разом.
Коефіцієнт оборотності основних засобів – показує інтенсивність використання основних засобів, дорівнює відношенню чистого обсягу продажу за рік до основних засобів.
Коефіцієнт поточної ліквідності (загальний коефіцієнт покриття ) – відношення поточних активів до поточних зобов’язань.
Коефіцієнт термінової ліквідності (коефіцієнт критичної оцінки) – відношення поточних активів за мінусом товарно – матеріальних запасів і витрат майбутніх періодів до поточних зобов’язань.
Комерційна експертиза – проведення аналізу: доступності і якості ресурсів та їх вартісної оцінки; попиту на продукцію, заходів з маркетингу; витрат і прибутків комерційної життєздатності об’єкта.
Комплексні системи сіткового планування – програмне забезпечення створення середовища управління складними проектами, яке містить високопрофесійні інструменти для планування, аналізу і контролю виконання проектів та всі необхідні засоби для організації ефективних комунікацій між учасниками проектних команд і інтеграції з комплексними автоматизованими системами управління.
Кон’юнктура – сукупність факторів, що характеризують стан якого-небудь процесу, діяльності, явища.
Кон’юнктура інвестиційного ринку – система факторів, що характеризують поточний стан попиту і пропозиції, цін і рівня конкуренції на інвестиційні проекти й послуги, а також об’єкти інвестування у всіх його формах.
Кон’юнктурний цикл – період часу, протягом якого послідовно замінюються всі стадії кон’юнктури інвестиційного ринку.
Конкуруючі проекти – проекти, ефективність яких за інших рівних умов однакова, але при зміні яких-небудь певних зовнішніх обставин рівень майбутніх результатів важко визначити.
Корисність – властивість речовин, матеріалу, інформації, довкілля, товару, послуги задовольняти потреби людини.
Критерій Бруно – відношення суми приведених витрат в місцевій валюті, що забезпечують економію або / і заробляють іноземну валюту до суми чистих вигід в зекономленій іноземній валюті.
Лінія ринкової доходності ( над лінією ) – лінія, яка розділяє параметри акцій на ті, що мають прийнятний ( над лінією ) та занадто високий ступінь ризику.
Маржинальний доход на одиницю продукції – це різниця між ціною одиниці продукції та середніми змінними витратами.
Метод Дюпона – аналіз фінансового стану, який ґрунтується на рівнянні, що відображає рівень доходності на власний капітал.
Метод критичного шляху – визначення єдиного детермінованого розкладу виконання проекту, базуючись на єдиній оцінці тривалості кожної роботи.
Модель МОКА – ( модель оцінки капітальних активів ) – це визначення ризикованості акцій певного виду згідно з коефіцієнтом Бета.
Моделювання – використання імітаційної моделі системи для вивчення її поводження і результатів.
Модифікована внутрішня ставка доходу – ставка дисконту, при якій приведена вартість від’ємних частин вигод за інвестиційним проектом дорівнює його приведеній термінальній вартості, яка визначається як сума майбутніх додатніх чистих вигід за проектом, що нараховані за вартістю капіталу підприємства.
Моніторинг інвестиційного ринку – механізм здійснення підприємством ( фірмою ) постійного спостереження макроекономічних факторів розвитку інвестиційного ринку й окремих елементів з метою оцінювання інвестиційного клімату та його поточної кон’юнктури.
Моральний ризик – умисне збільшення ймовірності страхового випадку з боку клієнта страхової компанії, який сподівається на відшкодування нею його збитків.
Невизначеність – відсутність повної інформації.
Нейтральність до ризику – характеристика особи, для якої участь у лотереї еквівалентна отриманню гарантованого виграшу в ній.
Неможливість рогу достатку - припущення, згідно з яким у разі відсутності ресурсів виробництво неможливе.
Неподільне благо – благо, яке використовується як єдине ціле ( будинок, автомобіль, життя ).
Нерелевантні – майбутні витрати , що не залежать від прийняття рішення.
Несхильність до ризику – характеристика особи, для якої отримання гарантованого середнього виграшу в лотереї є більш привабливим, ніж участь у ній.
Неявні вигоди – це неодержані доходи від найкращого альтернативного використання активу, внаслідок чого відбувся неявний грошовий приплив .
Норма ефективності – відношення сумарних грошових надходжень в дійсній вартості до суми інвестованих, спрямованих на реалізацію проекту.
Об’єднання ризику – зменшення ступеню ризику в середньому для однієї особи за рахунок об’єднання з іншими у разі здійснення ризикованої операції.
Об’єкт ризику – керована система, відносно якої приймаються рішення, але ефективність та умови якої наперед точно не відомі.
Оборотний капітал – це та частина постійного капіталу, яка витрачається на придбання на ринку предметів праці ( сировини, матеріалів, комплектуючих виробів ) та оплату праці робочої сили.
Одностадійне проектування – передбачає розробку робочого проекту зі зведеним кошторисом.
Операційний грошовий потік – фактичні надходження і витрати грошових коштів у результаті поточної ( операційної ) діяльності фірми.
Основний капітал – це частина постійного капіталу, яка складається з вартості засобів праці ( будівель, споруд, машин, устаткування ) та обертається протягом кількох періодів виробництва.
Остаточний проект – робочі креслення та остаточний кошторис ( „ базисна ціна ” ) проекту.
Очікування – робота, що не вимагає затрат праці та інших ресурсів, але займає певний час.
Пакет Open Plan – професійна система управління проектами масштабу підприємства, розроблена компанією Welcom Software Technology.
Пакет Sure Trak Project Manager – програмне забезпечення початкового рівня для управління нескладними проектами в невеликих компаніях, розроблений компанією Primavera.
Пакети для складання розкладів – програмне забезпечення для складання нескладних розкладів робіт проекту, орієнтоване на керівників, які планують їх час від часу.
Погашення позики – процес визначення величини платежів за рентою, через яку буде оплачено проценти і забезпечено повне повернення встановленої суми протягом певної кількості часових періодів.
Подія – складова сіткового графіка, що відображає факт отримання результату ( фіксує закінчення певного процесу ).
Показники фінансової здійсненності проекту – коефіцієнт співвідношення довгострокових запозичених коштів і акціонерного капіталу, коефіцієнт покриття, коефіцієнт абсолютної ліквідності, коефіцієнт покриття довгострокових зобов’язань, коефіцієнт співвідношення між дебіторською і кредиторською заборгованістю.
Попередній проект ( форпроект, аванпроект) – сукупність технічних, технологічних, архітектурно-будівельних рішень, обсяг будівельних робіт у натуральних показниках за видами робіт.
Поточна вартість ренти – процес визначення поточної вартості ренти, яку очікується отримати ( оплатити ) в майбутньому протягом встановленої кількості часових періодів.
Приведений термін окупності – час, за який приведені (дисконтовані ) капітальні витрати за проектом будуть відшкодовані приведеними ( дисконтованими ) чистими вигодами, які надходитимуть від його експлуатації.
Проект – це комплекс взаємопов’язаних у часі й просторі заходів спрямованих на досягнення висунутих завдань щодо розвитку підприємства в умовах обмежених ресурсів.
Проектна пропозиція – інформація, що дозволяє визначити пріоритетність проекту, реальність його здійснення, наявність необхідних ресурсів, можливість потрібних інвестицій та строки окупності.
Проектні структури – це структури управління комплексними видами діяльності, що через їх вирішальне значення для підприємства вимагають забезпечення безупинного й інтегруючого впливу при жорстких обмеженнях витрат, термінів і якості робіт.
Проектування – етап інвестиційного процесу, який формує технічні, планувальні та конструктивні рішення проекту.
Процеси – конкретні дії, які завжди завершуються визначеним результатом.
Прямі окремі угоди – укладаються на виконання певних обсягів будівельних або спеціальних інженерних робіт на окремих об’єктах, які складають частину комплексу, з поставкою або без поставки матеріалів та обладнання.
Релевантні витрати – майбутні витрати, які можуть бути змінені внаслідок прийняття того чи іншого управлінського рішення.
Ресурсне планування при обмежених ресурсах – планування сіткового графіка в пакеті Open Plan із запобіганням перевантаження ресурсів, навіть якщо це приведе до виходу проекту за часові рамки розкладу.
Ресурсне планування при обмеженому часі - планування сіткового графіка в пакеті Open Plan з наданням пріоритету загальній даті завершення проекту при спробі мінімізувати ступінь перевантаження ресурсів.
Ринкова інфраструктура – система закладів організацій ( банків, бірж, страхових компаній, консультативних та інформаційно-маркетингових фірм тощо ), які забезпечують вільний рух товарів і послуг на ринку.
Робота –складова сіткового графіка, що відображає певну діяльність, необхідну для досягнення конкретних результатів.
Робочі креслення – детальна розробка технічного проекту в кресленнях для передачі їх в руки будівельникам запроектованого об’єкту.
Сіткова діаграма проекту – це схематичне зображення операцій проекту і логічних взаємозв’язків між ними.
Скорочення тривалості – вишукування можливостей паралельного виконання робіт, що звичайно виконуються послідовно.
Скринінг – основний аналіз проекту, метою якого є обґрунтування здійснення проекту та найоптимальнішого варіанту з точки зору досягнення стратегічних цілей.
Соціальна експертиза – оцінка прийнятності варіантів реалізації проекту з погляду користувачів, населення, де здійснюється проект, прогнозування зміни показників під впливом проекту.
Сполучені проекти – декілька проектів, які переслідують одну мету, але мають різну ефективність, кожний з цих проектів має різний життєвий цикл, однак повинні запроваджуватись разом через сполучені витрати.
Сприятливі можливості – фактори зовнішнього середовища, які допомагають досягненню цілей проекту.
Стратегія управління проектом – загальний всебічний план досягнення всіх цілей проекту.
Страхова винагорода – часткове чи повне відшкодування страховою компанією застрахованого активу клієнта.
Страховий випадок – ситуація, коли клієнт страхової компанії втрачає застрахований актив чи його частку.
Страховий внесок – плата страховій компанії за страхування активу.
Структуризація - поділ проекту на ієрархічні підсистеми та компоненти.
Суб’єкт ризику – особа ( фізична чи юридична ), яка зацікавлена в результатах керування об’єктом ризику й має компетенцію приймати рішення щодо об’єкта ризику.
Сукупні витрати проекту – витрати в основний та обіговий капітал, передвиробничі та післявиробничі витрати, витрати та збутові витрати.
Схильність до ризику – характеристика особи, для якої участь у лотереї є більш привабливою, ніж отримання напевно її середнього виграшу.
Тендер – особлива форма видачі замовлень на постачання товарів або підрядів на виконання робіт, яка передбачає залучення пропозицій від кількох постачальників або підрядників з метою забезпечення найвигідніших комерційних угод для організаторів торгів.
Термін окупності – час, за який капітальні витрати будуть відшкодовані чистими вигодами, які надходитимуть від експлуатації проекту.
Техніко-економічна частина проекту – передпроектні дослідження і техніко-економічні обґрунтування, розрахунки економічних показників ефективності і доцільності проекту.
Техніко-економічне обґрунтування проекту – сукупність основних параметрів проекту, відомостей про учасників, оцінка ризиків, технічний інжиніринг проекту, економічні та фінансові показники варіантами альтернативних проектів
Технічна експертиза - оцінка масштабу проекту, процесів, матеріалів, обладнання та надійності потрібних для проекту ресурсів, строків і графіка виконання технічних рішень для реалізації проекту.
Технічна частина проекту – схема виробництва технічних етапів і переділів виготовленої продукції, її обсягів виробництва і якісних показників.
Точка беззбитковості – графічне зображення стану господарської діяльності компанії ( фірми ), що показує, при якому обсязі цієї діяльності чистий дохід від реалізації продукції дорівнює сумі поточних постійних і змінних затрат ( тобто досягається беззбитковість ).
Тупик – робота в сітковій моделі, з якої не виходить жодного зв’язку.
Угода ( контракт ) –основний правовий документ про механізм управління проектом, який визначає взаємовідносини між учасниками проекту.
Укрупнення сіткової моделі – створення за певними правилами сітки, меншої за обсягом.
Управління проектами – процес керівництва та координації людських, матеріальних та фінансових ресурсів протягом життєвого циклу проекту шляхом застосування сучасних методів та техніки управління для досягнення висунутої в проекті мети.
Фактор часу – чинник, що призводить до зміни вартості грошей протягом певного періоду.
Фіктивна робота – логічний зв’язок між двома або декількома роботами без вимоги ресурсів і часу; вказує, що можливість початку однієї роботи залежить безпосередньо від результатів іншої.
Фінансова експертиза проекту – аналіз припустимості реалізації проекту, а також стану господарських одиниць, з фінансової точки зору за напрямками співставлення вигід і витрат; дослідження потреб в фінансуванні, відшкодування витрат.
Фінансова оцінка проекту – передбачає фінансові результати реалізації проекту для його безпосередніх учасників і базується на очікуванні норми доходності, яка влаштовує всіх суб’єктів. При цьому інші наслідки впровадження об’єкту не враховуються.
Фінансове забезпечення проекту – створення сукупності таких умов та використання таких методів та прийомів управління фінансами, щоб підтримувати фінансову стійкість, ліквідність та конкурентноздатність проекту.
Фінансовий потік – надходження і витрати грошових коштів, пов’язані зі змінами власного капіталу.
Франко – вид зовнішньоторговельної угоди купівлі-продажу, коли в ціну товару включають витрати на його страхування і доставку в місце, зазначене в договорі.
Частота подій – відношення кількості експериментів, в яких спостерігалась подія, до загальної кількості експериментів.
Чиста приведена вартість – різниця між сумою приведених (дисконтованих) вигод і сумою приведених (дисконтованих) витрат за проектом.
Чистий грошовий потік – загальні зміни у залишках грошових коштів фірми за певний період.
Чистий доход ( виручка )від реалізації продукції – кошти, які були отримані підприємством від продажу його продукції, за вирахуванням суми податку на додану вартість, акцизного збору, знижок тощо.
Expedition – система для всебічного керування проектною документацією (кресленнями, специфікаціями кошторисами, контрактами тощо) у комплексних проектах та для управління контрактами, яка може використовуватися як самостійно, так і інтегруватися з іншими продуктами.
Expedition Analyzer – додатковий модуль Project Planner (РЗ), який допомагає аналізувати проектну інформацію в різних розрізах.
Expedition Express – додатковий модуль Project Planner (РЗ), який надає доступ до інформації вилученим користувачам через Web-браузер.
Microsoft Project –програмний продукт сіткового планування проектів, розроблений Microsoft в управлінні проектами.
Microsoft Project Central – додаток до версії MS Project 2000 для спільного управління проектами за допомогою засобів WEB, який дозволяє організувати двосторонній обмін даними між всіма учасниками проекту, а також надати інформацію користувачам, які не мають Microsoft Project 2000.
Primavera Project Planner for Enterprise ( РЗЕ ) – комплексне рішення для управління всією проектною інформацією. Система поєднує в собі розвинуті засоби календарно-сіткового і ресурсного планування, аналізу ризиків, керування проектною документацією.
Project Planner ( РЗ ) – програмне забезпечення для професіоналів в управлінні проектами, підтримує всі основні функції, характерні для програм свого класу. Флагманський проект компанії Primavera.
Project Expert – автоматизована система планування й аналізу ефективності інвестиційних проектів на базі динамічної імітаційної моделі грошових потоків.
Spider Project – професійна система сіткового планування, яка розроблена компанією Spider Management Technologies.
Time Line – перше програмне забезпечення управління проектами, що з’явилось на ринках України ще на початку дев’яностих років 20 ст. ( розробник Time Line Solution ).



РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
Основна і допоміжна
Нормативні та законодавчі акти України.
Аналіз вигід і витрат: Практ. посіб./ Секретаріат Ради Канади, наук. ред. пер. О.Кілієвич. – К.: Основи, 1999. – с. 175.
Ансофф И. Стратегическое управление.- М.: Экономика, 1989.
Батенко Л.П., Загородніх О.А., Ліщинські В.В. Управління проектами: Навч. посібник – КНЕУ, 2003. – 231с.
Бизнес-план инветиционного проекта : Практ. пособие/ Под ред. И.А.Иванниковой. – М.: Экспертное бюро – М. 1997. – 112с.
Бланк И.А.Финансовый менеджмент: Учебн. курс – К.: Ника-Центр Ольга, 1999. – 527 с.
Бланк И.А. Инвестиционный менеджмент –К.: МП „ИТЕМ” ЛТД, 1995. – 448 с.
Воркут Т.А. Проектний аналіз – К.: Український центр духовної культури, 2000. – 440 с.
Инвестиционное проектирование : Практ. руководство по экономическому обоснованию инвестиционных проектов – М.: Финстатинформ.1995. – 238 с.
Мертенс А.В. Инвестиции: Курс лекций по современной финансовой теории – К.: Киевское инвестиционное агентство. 1997. – XVI, 416 с.
Менеджмент реальних інвестицій: Навч. посібник – К.: Т-во „Знання”, КОО. 2000. – 209 с.
Менеджмент и проектирование фирмы: Учебн. пособие для вузов. М: ЮНИТИ-ДАНА. 2002. – 415 с.
Проектний аналіз. Впоряд. Москві С.О. – К.: Тов. „Видавництво Лібра ”. 1999. – 68 с.
Фатхутдинов Р.М. Инновационный менеджмент. Уч. Для вузов – М.: Бизнес-школа. Интел-Синтез. 1998. – 600 с.
Бизнес-план инвестиционного проекта. Отечественный и зарубежный опыт. Современная практика и документация: Учеб.-практ. пособие./ Под общ. Ред. В.М.Попова. – М.: Финансы и статистика.1997. – 418 с.
Бизнес-план инновационного проекта: Методика составления. Буров В.Н. и др. – М.: ЦИПКК АП. 1997. – 106 с.
Ковалев В.В. Методы оценки инвестиционных проектов – М.: Финансы и статистика. 1998. – 144 с.
Проектне фінансування: Практичний посібник для індивідуальної роботи магістрантів зі спеціальності „ Банківський менеджмент 2 ”.Укл. Пересада А.А. та ін. – К.: КДЕУ. 1996. – 36 с.
Ресурси Internet
http:// www. projectmanagement.ru/
http:// www. pmprofy.ru/
http:// www. pdffactory.com/
http:// www. navision.ru/
http:// www. spiderprojekt.com.ua/
http:// www. aprojekt.ru/
Ресурси
Бібліотеки:
НУВГП – м. Рівне, вул.. Приходька, 75, тел.. 22-25-39
Обласна наукова – м. Рівне, майдан Короленка, 6, тел.. 22-10-63
Міська бібліотека – м. Рівне, вул.. Київська, 44, тел. 23-35-38,
23-60-29
Інтернет – центр міської бібліотеки – м. Рівне, вул. Соборна, 416, тел. 5-60-58


ЗМІСТ