Додаток 3
до розпорядження голови
Березнівської райдержадміністрації
від “ 18 ” грудня 2003 року
№ 601
Положення
про місцеві Дорадчі комітети
проекту “Молодь за здоров’я – 2”
Місцеві Дорадчі комітети проекту “Молодь за здоров’я – 2” (далі – Дорадчі комітети) створюються в м.Березне та с.Городище з метою сприяння розробці політики щодо здоров’я дітей та молоді шляхом організації реалізації проекту “Молодь за здоров’я – 2” на території району на період до грудня 2005 року.
Дорадчі комітети є координуючими, організаційними та консультативно-дорадчими органами, мета яких сприяти адаптуванню на місцевому рівні моделі МЗЗ-2, орієнтовану на вирішення головних проблем способу життя, таких як паління, вживання алкоголю та наркотиків, психічне здоров’я, здорове харчування, фізична активність, ВІЛ/СНІД – з наголосом на гендерній рівності та залученні самої молоді до активних дій.
Мета Дорадчих комітетів:
- впровадження комплексної, сталої, ефективної політики та програм на підтримку формування здорового способу життя дітей і молоді на місцевому рівні.
Завдання Дорадчих комітетів:
- визначення шляхів вирішення стратегічних завдань проекту в місті та селі, координують діяльність, пов’язану з цим;
організація реалізації проекту “Молодь за здоров’я – 2” на території м.Березне та с.Городище;
вивчення, аналiз i прогнозування соцiальних процесiв у молодiжному середовищi міста та села;
- сприяння створенню і функціонуванню міського та сільського ресурсних центрів;
- розробка, аналіз та реалізація місцевих проектів в рамках МЗЗ-2;
визначення пріоритетів в галузі формування здорового способу життя в молодіжному середовищі;
доведення до дитячих та молодіжних колективів результатів з метою кращої поінформованості для прийняття рішення щодо здорового способу життя;
забезпечення узгодженості дій у вирiшеннi питань, пов`язаних iз життям молодi та
участю її в усiх сферах життя суспiльства, зокрема, збереження та покращення здоров’я;
- сприяння забезпеченню організаційної, методологічної та ресурсної підтримки реалізації проекту;
розроблення пропозицiй щодо фiнансування прiорiтетних напрямiв молодіжноi полiтики в районі, місті, селі, зокрема, інформаційних, профілактичних програм, оздоровлення дітей і молоді та інше за рахунок місцевих бюджетів, а також спонсорських та залучених коштів.
Дорадчі комітети мають право:
- утворювати в разi потреби тимчасовi експертнi та робочi групи, залучати до участi в них представникiв мiсцевих органiв виконавчої влади, наукових установ та громадських органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками) тощо;
- одержувати в установленому порядку безоплатно необхiднi для її дiяльностi iнформацiю та матерiали;
Основною формою роботи Дорадчих комітетів є засiдання, якi проводяться в мiру потреби, але не рiдше одного разу в півріччя. Засiданнями керує голова. Склад Дорадчих комітетів може змінюватись за кількістю та персонально в залежності від потреб реалізації проекту. Засідання Дорадчих комітетів є правоправним, якщо у його роботі приймає участь більшість членів Дорадчого комітету.
Рiшення Дорадчого комітету оформляються у виглядi протоколiв, рекомендацiй в межах своєї компетенції, які пiдписані його головою i є обов`язковими для розгляду пiдприємствами, установами i органiзацiями, котрі беруть участь у формуванні та вихованні світогляду молоді в галузі здоров’я, його збереження та покращення.
Рішення, які приймаються по питаннях, що винесені на засідання Дорадчого комітету, вважаються прийнятими при умові, що за них проголосувала більшість присутніх членів Дорадчого комітету. У випадку неможливості члена Дорадчого комітету взяти участь у черговому засіданні з поважних причин, член Дорадчого комітету має право попередньо (не менше, ніж за тиждень до дня засідання) ознайомитись з проектом запропонованих документів та письмово повідомити про своє рішення стосовно питань, які обговорюються. Зауваження та пропозиції відсутнього на засіданні члена Дорадчого комітету враховуються при прийнятті рішення та вносяться до протоколу засідання.
Рішення Дорадчого комітету носять рекомендаційний характер для використання у роботі Українського Центру та діяльності учасників проекту “Молодь за здоров’я – 2”.
По закінченню дії проекту Дорадчі комітети підводять підсумок проведеної діяльності, аналізують їх ефективність та вносять кінцеву інформацію на розгляд обласного Дорадчого комітету та Українського центру формування здорового способу життя молоді.

Заступник голови адміністрації Н.Стасюк