Чому краще працювати на себе
/
Багато студентів впевнені, що після отримання освіти приходить час влаштовуватися на роботу. Але є й інший шлях — відкрити власну справу, тобто працювати на себе. Це набагато вигідніше, і існує безліч причин, які говорять на користь саме цього рішення.
Інструкція
Якщо ви власник, то нікому, крім вас, не доведеться вирішувати, що робити з прибутком. Коли ви працюєте на когось, то чимала частина доходів іде на заробітну плату вашому керівництву та власникам підприємства.
Ті, хто працює за наймом, отримують гроші тільки за виконання своїх обов’язків протягом 8 годин на день. Але коли ви працюєте на себе, то оплачуєте весь свій час, то є 24 години на добу! Ви можете запустити бізнес-процеси, що приносять довгостроковий прибуток, заробляти на ідеях або на те, як надалі буде розходитися ваш товар або послуга. Наприклад, це інвестування, дохід з сайту або ще щось подібне.
Розмір своєї зарплати ви встановлюєте самі. Ви дивіться на ефективність свого підприємства, оцінюєте її і самостійно призначаєте собі оклад. Вам більше не потрібно переконувати керівництво, що ваші нововведення в менеджменті дали настільки хороший результат для компанії, що зарплату можна було б і підняти. Тепер тільки ви самі вирішуєте, скільки вам отримувати, а також коли. Більше не доведеться чекати зарплати або авансу.
Ви визначаєте курс, яким слідуватиме компанія. Нерідко трапляється, що людина на роботі незадоволений своїм керівництвом, оскільки вважає, що йому не дають проявити свої здібності і можливості в повній мірі, гальмують його розвиток, не приймаючи його ідей. Якщо ви працюєте на себе, то ніхто не зможе перешкодити вам втілити в життя власний план.
Ви придбаєте практичні знання про фінансову незалежність. Життєвий досвід буває різного роду. Наприклад, на роботі ви отримуєте знання про те, як краще виконувати справи по вашій спеціальності. Але якщо у вас свою справу, то придбані знання будуть іншими: як організовувати справи, щоб бути фінансово незалежним. Можливо, не завжди все у вас буде вдаватися, але з часом ви знайдете свою стратегію підтримки бізнесу, щоб заробляти й відпочивати стільки, скільки потрібно саме вам.
Багато хто вважає, що робота за наймом набагато безпечніша у фінансовому відношенні, ніж свою справу. Насправді, роботодавець завжди може звільнити вас. Компанія може розоритися. Економічна криза може залишити вас без роботи. Але коли ви працюєте на себе, то справою керуєте саме ви. Звичайно, тут теж не можна від усього застрахуватися, але так як ви біля керма, то на себе ви можете покладатися більшою мірою.
Саме ви визначаєте контингент співробітників. Той, хто працює за наймом, не вправі вирішувати, які з колег можуть з ним працювати, а які ні. До того ж, обов’язково присутні дрес-код, корпоративна культура, та інші обмеження, які можуть вам заважати. Якщо ви працюєте на себе, то ви маєте незалежністю, самі встановлюєте правила, які будуть прийняті у вашій компанії.
Робота за наймом або свій бізнес? Частина 1. Робота за наймом.
Робота робота По-наймом.
Почнемо, мабуть, з варіанту робота По-наймом. Які тут є плюси і мінуси.
Плюси.
Ви отримуєте зарплату, - це якась винагорода працівника, який в поті чола, не дивлячись ні на що, ні на втому, погане самопочуття, поганий сон (а іноді й безсоння), хвороба, і т.д. ходить на роботу. Інакше не буде винагороди під назвою «заробітна плата».
Так само сюди можна віднести ще один пункт. Як би по точніше висловитися, - безвідповідальність. Я, навіть додам, безвідповідальність за все своє життя, включаючи дітей, яких ви мимоволі виховуєте в тому ж «ключі». Вчися, влаштуєшся на роботу, будеш отримувати зарплату, а якщо добре будеш вчитися, то хорошу зарплату.
Але ж насправді, Ви міняєте своє життя, здоров'я і час на зарплату, яку Вам платить, господар підприємства, у відповідності зі своєю вигодою, а не відповідно до якості Вашої роботи, часом і зусиллями, витраченими на виконання Ваших обов'язків.
Ще плюс. Ви цю саму зарплату отримуєте кожен місяць, і ні що не може цьому перешкодити. :) Крім одного, про що я висловлюсь в мінусі. Але зате є якась подібність захищеності, впевненості в завтрашньому дні. На жаль, це теж - оману.
Щорічний відпустку! - Скаже людина всіма руками і ногами схопила за цей варіант. Але й тут є присутнім «Але». Відпустка, останнім часом, пропонується розбитий по два тижні. А як відомо, і наукою доведено, що за два тижні, організм тільки підходить до готовності для відпочинку, а якщо припустити, що Ви вирішили з'їздити на море, то стає ясно, що в навантаження додається акліматизація. Ми цього не відчуваємо, поки організм не зовсім зношений і міцний, от тільки чи надовго? Наприклад, діти, при зміні клімату на два тижні можуть просто захворіти.
Мінуси.
Мінуси роботи Чесно кажучи, я не хочу старанно розписувати мінуси, але їх дуже багато, повірте. Деякі, я наведу в ув'язненні теми. Але ось один, я все ж вкажу. Уявіть собі картину. Ви «підходите» до пенсійного віку, у Вас немає здоров'я, сил, та й грошей не так багато змогли зібрати. Пенсія, - одна назва - «злиденне». Ви готові працювати, хочете, але на нормальну роботу Вас не беруть, - є молоді, енергійні, вони краще впораються з завданням, та й швидше. І т.д. далі, навіть продовжувати не хочеться, самому сумно стало. І ще, про що обіцяв сказати в розділі «Мінус», - завжди є ймовірність звільнення, в цьому випадку і щомісячний дохід і захищеність, перетворюються в дим.
Підсумок.
Робота на все життя Підсумок - сумний. Всі плюси, перекриваються мінусами. Що ж це виходить, запитаєте Ви, - плюсів немає? На жаль, немає. Ви можете заперечити, - як же так, наші батьки все життя працювали і були щасливі і жили нормально. - Так, відповім я, але раніше, в Росії був інший лад, інше життя, і ми всі, по можливості, були «вирівняні» «зрівнялівкою», за деяким винятком. Але повернемося до нашого часу і строю.
Отже, що Ви робите, працюючи По-наймом, - витрачаєте свою енергію, сили, час, молодість і все життя. При цьому у Вас не залишається часу насолодитися життям, зайнятися собою, своїм розвитком, бачити, як підростають Ваші діти, приділяти їм час не одну годину, перевіряючи уроки, а цілком, постійно спілкуючись, навчаючи їх і радіючи разом з ними. На жаль багато хто це розуміють коли половина життя пройдена, а багато хто й набагато пізніше не бачать очевидного.
Я не вважаю, що це хороший план, витрачати своє життя даремно. Потрібно зробити все можливе і не можливе, для того, що б вирватися з цього щурячого кола, в який ми самі себе заганяємо.
Мабуть, статтю розділю на частини, що б не доводити мозок до кипіння. :) А за одне буде час обдумати, і дати собі чітку відповідь про даному варіанті. На цьому я прощаюся всього хорошого
Фріланс або робота на дядька – плюси і мінуси
Мінуси роботи на дядька
Фіксована заробітна плата
Багато разів по собі помічав, що та зарплата, яка вам подобалася на початку роботи, рано чи пізно перестає бути стимулом для подальшого розвитку.
Якщо начальник не помічає, що ви дуже намагаєтеся і ваші зусилля не винагороджуються матеріально, то у людини поступово пропадає всяке бажання робити більше, ніж треба. На мій погляд, крім зарплати, обов’язково повинна бути премія, яка напряму залежить від якості роботи співробітника, щоб його стимулювати.
В іншому випадку людина буде всіляко намагатися робити якомога менше, так як його дохід ніяк не пов’язаний із зусиллями. Найбільш добре система матеріальної мотивації співробітників реалізована в США. Плюс там ніколи не затримують зарплату. Хоча це тема окремої розмови.
Ризик звільнення
Страх звільнення підсвідомо є у кожної людини, що працює на чужий бізнес. Звільнення є великою проблемою, так як людина позбавляється свого доходу, який часто єдиний.
Особливо ризик звільнення збільшується в періоди спаду бізнесу або погіршення економічної ситуації в країні або галузі.
Необхідність робити те, що вам скажуть
Для мене цей момент завжди був одним з найбільших мінусів роботи на дядька. Часто велику частину часу на будь-якій роботі доводиться робити те, що від вас вимагає посаду або начальник. Це природно, тому що за це вам платять, але особисто мене завжди гнітило, що мені доводиться займатися не тим, що мені цікаво і до чого у мене лежить душа, а тим, що мені кажуть робити.
На багатьох роботах зустрічаються боси, які мають свої примхи, які теж доводиться виконувати. Наприклад, колега захворів, і вам потрібно робити його роботу на додаток до своєї без додаткової оплати. Або у багатьох роботодавців є таке «захоплення» – поступово скорочувати число працівників, збільшуючи при цьому обсяг роботи. Але зарплата кожної з решти співробітника залишається колишньою / .
Підкилимна боротьба в колективі
Практично в будь-якому колективі у вас будуть недоброзичливці, або вони можуть бути в сусідніх відділах вашої компанії. Здавалося б, нікому нічого поганого не робиш, але злісні і заздрісні люди завжди знайдуться і постараються вам нашкодити.
Фіксований робочий день
Фіксований робочий день поступово привів мене до думки, що в робочі дні я просто продаю кому-то частину свого життя. Причому кращу частину – денний час, в яке людина найбільш активний і його розумові та фізичні сили на максимумі.
Коли приходиш з роботи, то розумієш, що тобі залишається тільки жалюгідний «хвостик» від твого активного часу за цей день, коли ти втомлений і виснажений. Якщо чимось займатися для себе після роботи, то продуктивність буде мінімальною.
Дорога до роботи
На те, щоб дістатися до роботи, потрібен час. Воно може бути досить значним, особливо у великих містах. Це теж частина активного часу, який ніким не оплачується і яке практично нічим корисним не можна зайняти. Крім цього, дорога на роботу на увазі певні витрати.
Для мене дорога на роботу і з неї – безцільно витрачений час. Якщо скласти час дорогу на роботу, то вийде гнітюча картина. Приміром, на дорогу до своєї роботи і з неї я витрачав щодня по 3 години. Якщо помножити це на середню кількість робочих днів на місяць – 22, то вийде, що кожного місяця на дорогу я витрачав 66 годин, або більше двох з половиною діб прекрасного денного часу! Це ж скільки можна зробити корисного за цей час!
Стандартне робоче місце
Ще один мінус роботи на дядька – ваше робоче місце буде таким же, як і у всіх. Ваш роботодавець не буде піклуватися про те, щоб купити вам великий широкоформатний монітор, зручне крісло і гарний стіл.
Плюси роботи на дядька
Стабільна зарплата
Думаю, це найбільший і вагомий плюс роботи на дядька. Коли ви знаєте, що в певний день ви гарантовано отримаєте зарплату, це прекрасно. Для багатьох саме стабільність є визначальним чинником, за яким вони ходять на роботу.
Звичайно, на багатьох роботах зарплата може затримуватися, особливо у важкі часи, але в цілому стабільність є. Я не розглядаю випадки, коли зарплата не виплачується або затримується надовго – таке теж буває.
Стабільна завантаженість роботою
Ще велика перевага роботи на кого-то – це те, що кожен день, приходячи на роботу, у вас буде більш-менш стабільне і звичне кількість роботи, яку необхідно виконати.
Багато людей без постійного обсягу роботи починають розслаблятися і втрачати мотивацію до роботи. Але ми не з таких / ! Якщо в якийсь момент немає роботи – можна зайнятися чим-небудь іншим.
Колектив
Для багатьох важливою перевагою роботи на дядька є колектив. Хороший колектив – це здорово. Коли на роботі доброзичлива атмосфера, то й працювати веселіше.
Працюючи в колективі, можна брати участь в корпоративах, заводити друзів і весело проводити вільний час. Але це все не для суворих і ідейних фрілансерів, як я / .
Соціальні гарантії
Офіційне працевлаштування дозволить робити пенсійні відрахування, отримувати кредит, медичний поліс і інші подібні речі. Хоча, судячи з мізерного розміру пенсії моїх батьків, я б не став плекати ілюзій, що при роботі на дядька на старість у мене буде гідна пенсія, навіть якщо я буду все життя працювати і «падати в голоблях».
Фіксована тривалість робочого часу
Ось цей момент мені подобався, коли я працював на дядька – закінчився робочий день, і ти можеш забути про роботу до початку наступного робочого дня. Ще є вихідні, що теж добре.
Мінуси фріланса
Немає стабільності в замовленнях і доходи
Це основний мінус «вільних хлібів». Часом замовлень може не бути взагалі, а часом їх може бути стільки, що ви будете працювати з ранку до ночі по кілька днів, як зомбі, в тому числі і в суботу, і неділю. На мій погляд, чим більше і різноманітніше джерела доходу, тим краще і стабільніше ваша економічна ситуація.
Коли замовлень більше, ніж ви можете виконати, то можна запропонувати новим замовникам перенести співпрацю на деякий час, що дозволить не втратити замовлення. Багато хто погоджуються на перенесення без проблем.
Ненормований робочий день
У фрілансі доведеться працювати набагато більше, ніж на дядька. Розповіді про те, що працюючи на себе, ви зможете веселитися і відпочивати, скільки захочете – міфи. Час від часу відпочивати можна й потрібно, але в цілому розслаблятися не можна, інакше вас відразу обженуть на повороті.
Якщо початок робочого дня можна підганяти під свій звичний розпорядок, то його тривалість часто визначається кількістю роботи.
У той час, коли ваші знайомі йдуть додому з роботи, ваш робочий день може бути в самому розпалі. Коли вони будуть лягати спати, у вас буде ще кілька годин роботи перед сном. Часто я працюю за комп’ютером по 10-15 годин на добу. Але я щасливий.
Відсутність соціального пакету
У фрілансера немає пенсійних відрахувань, оплачуваної відпустки та інших соціальних переваг роботи на дядька. При бажанні можна вирішити ці моменти.
Конкуренція
На мій погляд, конкуренція в більшості сфер фріланса досить висока. Щоб бути на хвилі, потрібно багато працювати і постійно вчитися новому.
Якщо на роботі конкуренція буде тільки серед колег (дитячий лепет), то у фрілансі це буде справжня конкуренція в прямому сенсі цього слова (бразильські джунглі).
Необхідність вивчення багатьох областей
Працюючи на себе, вам доведеться вивчати багато області, які прямо не пов’язані з вашою діяльністю – від пошуку замовлень до спілкування з клієнтами і від вивчення програм і сервісів до будь-яких технічних моментів. Хоча це більше плюс, ніж мінус, якщо у вас є бажання вивчати нове.
Ризик неотримання оплати за роботу
В інтернеті широко поширене шахрайство і багато непорядних людей. Рішення – повна або часткова передоплата, хоча це і позбавить вас частини замовлень. Мінімізувати ризики можна, працюючи через біржу фрілансерів.
Легалізація доходів
Працюючи фрілансером, вам потрібно буде самостійно легалізувати свій дохід і платити податки. Організувавши юридична особа, у вас з’являться додаткові можливості. Наприклад, у багатьох замовників буде більша довіра до вас, якщо у вас буде банківський рахунок і ви будете надавати послуги за договором.
Робота в поодинці
Цей момент багато в чому залежить від людини. Якщо йому комфортно працювати одному, то жодних проблем не буде. Якщо ж людині не буде вистачати звичного спілкування в колективі, то в багатьох випадках саме з цієї причини фрілансери повертаються на роботу за наймом.
Самодисципліна
Працювати будинку і мотивувати себе можуть не всі. У роботі будинку багато відволікаючих чинників. Тут теж все залежить від людини. Я не помічав ніяких проблем з тим, щоб змусити себе працювати вдома. Думаю, багато в чому причина в тому, що мені подобається моя робота.
Плюси фріланса
Робота, яка вам подобається
Як гармонійно вийшло перейти від мінусів до плюсів / ! Я переконаний в тому, що якщо робота подобається, то продуктивність буде набагато вище, і ви будете отримувати від такої роботи не тільки матеріальне, але й моральне задоволення.
Особисто я не помічаю втоми, коли займаюся своєю роботою. Думаю, люди більше втомлюються від усвідомлення того, що їм доводиться робити те, що їм не подобається, ніж від самого процесу роботи.
Потенційний дохід не обмежений
Не хочу сказати, що у фрілансі вас чекають мільйони, але при бажанні можна вивести свій дохід на якісно новий рівень. Можливостей для заробітку у фрілансі набагато більше, і вас не обмежують жорсткі рамки зарплати і премії. Все залежить від вас.
Мобільність
Багато видів діяльності у фрілансі дозволяють працювати з будь-якого місця. Для роботи фрилансеру потрібен лише комп’ютер і вихід в інтернет. Наприклад, при переїзді в інше місто фрілансер відразу може почати заробляти, в той час як людині, яка працює за наймом, потрібно буде шукати нову роботу.
Повне розпорядження своїм часом
Величезна перевага роботи на себе – в будь-який момент ви можете перебудувати робочий день і виділити час для вирішення будь-яких питань, з’їздити куди-небудь і т.д. Не треба ні в кого відпрошуватися, просити про відгули, словом, бути господарем свого часу.
Напрацювання портфоліо
На багатьох роботах за наймом співробітникам не дозволено розголошувати, в яких проектах він брав участь, або людина приймає участь у колективній роботі. У плані напрацювання портфоліо фріланс краще – з самого початку людина сама веде проекти і має повне право вказувати виконану роботу у своєму портфоліо.
Не потрібно їздити на роботу
Обожнюю цей пункт / ! Завдяки йому, я економлю масу часу. Крім часу на дорогу, мене дуже гнітила необхідність рано вставати. При роботі за наймом всім байдуже, що мій оптимальний біоритм для максимальної продуктивності – спати з 2-3 ночі до 10 ранку. А працюючи на себе, ви можете лягати і вставати, коли вам найбільш зручно.
Звичайно, не потрібно перегинати палицю і спати по 12 годин на добу. Спіть по 7-8, цього достатньо для того, щоб організм відпочив і повноцінно відновився для нового робочого дня.
Організація робочого місця до смаку
Працюючи на себе, ви можете сформувати робоче місце на свій смак. Великий широкоформатний глянсовий монітор, зручне крісло і стіл, нормальне освітлення, біла клавіатура, ваза з фруктами, хороші колонки, з яких тихо звучить спокійна музика – ось переваги старого Глобатора / .
Більше стимулів для самоосвіти
Цей момент трохи спірне. Працюючи на дядька, теж є стимули й можливості для того, щоб розвиватися професійно. Але я вважаю, що при роботі на себе ви будете розвиватися в більш широкому спектрі, так як вам потрібно буде вирішувати завдання, які виходять за рамки вашої професійної діяльності.
Мій загальний висновок такий – кожен для себе визначає, що йому більше до душі. Важливо стати справжнім професіоналом своєї справи, тоді ви будете затребувані як у роботодавців, так і завжди зможете гідно заробляти, працюючи на себе.
Власний бізнес - не робота, це спосіб життя.
/Власний бізнес: переваги та вигоди Уявіть, що ваш друг чи подруга зараз подзвонить вам і повідомить, що нарешті здійснив (ла) свою давню мрію - відкрив (ла)власний бізнес. Що ви відчуєте? Як мінімум - щирий глибокий інтерес: що? як? чим зайнявся? Майже напевно - повагу: треба ж, наважився, молодець! А може, навіть заздрість: чорт, я ж теж хочу, а він вже зробив! Чому так? Тому що роки цивілізованих ринкових відносин вже показали нам: Власний бізнес - це, як правило, цікава справа, непогані гроші, визнання суспільства. Тих, хто називав «власним бізнесом» торгівлю втридорого дешевими шмотками, ринок давним-давно змив, залишилися і виросли ті, хто вкладає в це поняття серйозну працю і стійкий успіх. І коли тисячі підприємців беруться за власний бізнес, навіть усвідомлюючи, що доведеться самостійно вирішувати масу проблем, стало бути, переваги роботи на себе переважують можливі ризики. Чим же добре мати власний бізнес?  Власний бізнес, перевага 1. Звичайно, перший плюс - гроші. Якою б не була зарплата на найманій роботі, вона обмежена рішенням начальства. Навіть якщо ви понад норму працювали в минулому місяці, ви не отримаєте в кілька разів більше, ніж зазвичай. Працюючи на себе, ви знімаєте всі обмеження на розмір доходу. Безумовно, власний бізнес потребує вкладень, але якщо ви перестаєте працювати заради роботи або, як кажуть наймані співробітники, «ходити» на роботу, кожен ваш крок приносить прибуток. Інакше ви його, цей крок, просто не будете робити.  Власний бізнес, перевага 2. Друга перевага свого бізнесу - можливість розпоряджатися своїм часом на свій розсуд. Може, саме це робить власний бізнес настільки притягальним. Адже навіть ті, хто не наважується за нього взятися або ще не замислювався над цим, самі того не помічаючи, насправді мріють про цю свободу. Згадайте: «скоріше б п'ятниця», «як швидко відпустка пролетіла», «понеділок - день важкий», «середа прийшла - тиждень пройшов» - ми чуємо це постійно. Люди знемагають на робочих місцях, бажаючи скоріше піти додому.Лише один вид  похмурих пасажирів у громадському транспорті вранці говорить про те, що більша частина населення сприймає графік життя «з 9 до 18» як покарання. Не дивно, що ці люди заздрять тим, хто не зобов'язаний кожен вечір заводити будильник на сьому ранку, хто може пройтися по магазинах у вівторок вдень або поїхати на дачу в середу.  Власний бізнес, перевага 3. Наступна перевага настільки вагома, що багато хто цінує її навіть вище за гроші: свобода вибору діяльності. Займатися тим, що подобається - величезна розкіш. Задумайтеся: чи багато хто з ваших знайомих робить те, що дійсно хоче? Як правило, максимум, що дозволяє наймана робота, це задовольнятися «своєю» областю діяльності. Людина вибирає за своїми схильностями медицину або логістику, авторемонтну справу або дизайн інтер'єру, але посада, яку вона отримує, вступаючи на роботу, далеко не завжди має на увазі саме ті обов'язки, які приносять йому задоволення. Це свого роду самообман: начебто «роблю те, що мені подобається», але насправді - «виконую те, що потрібно шефові». Щоб перевірити, чи не відноситься це до вас, подумайте: чи стали б ви кожен день робити те, що ви робите на роботі, якщо б вам не платили за це? Якщо ні - яке там «що мені подобається» ...  Люди ж, що відкривають власний бізнес, майже завжди слідують за своїм інтересом. Звичайно, їм теж доводиться робити купу рутинних справ, але їх веде кінцева мета - вони роблять необхідну роботу заради все більшого й більшого розвитку свого бізнесу, а не заради незмінної суми в кінці місяця. Напевно, це можна порівняти з дитиною: навряд чи хтось скаже, що найбільше щастя - це мити  горщик, але кожен із батьків знає, що в порівнянні зі щастям ростити свого сина чи дочку горщик - це така непомітна дрібниця ... Це, погодьтеся , зовсім не те, що день за днем мити чужі горщики в дитячому садку. Начебто, дії одні й ті ж, а різниця - величезна. Вибрати свою справу до душі і розвивати її - задоволення, яке вартує рутини і складнощів. Тим більше, що бізнес можна побудувати навколо абсолютно будь-якого захоплення: якщо ви підійдете до питання з розумом і наполегливо, то перетворите в серйозну справу не тільки, скажімо, будівництво або лісопереробку, але і вишивку хрестиком, масаж або заготівлю віників. Прикладів - повно.  Власний бізнес, перевага 4. Наступний плюс - не потрібно ні перед ким звітувати. Ви нікому не підпорядковуєтесь, не боїтеся догани, не чекаєте осуду, на вас не тисне оцінка ваших дій керівництвом. Ви сам собі хазяїн, і тільки ви вирішуєте, як будувати свій графік, за що братися в першу чергу і чи можна щось відкласти на завтра. Більше того, ви самі вирішуєте, працювати з такими-то людьми чи ні. На найманій роботі ви приймаєте колектив як даність, і якщо в ньому є «паршива вівця», яка псує все «стадо», вам з цим доводиться миритися або тріпати собі нерви. Вибір кола професійного спілкування, можливість відмовитися від спілкування з тими, хто вам не до душі - незаперечна і дорога перевага самостійної роботи.  Власний бізнес, перевага 5. Ще варто відзначити такий плюс, як впевненість у завтрашньому дні. Багато хто захоче заперечити: мовляв, впевненість і стабільність дає саме наймана робота з гарантованою зарплатою, а свій бізнес - це «то порожньо, то густо». Можливо. Але ті, кого хоч раз звільняли за скороченням штатів або кому по кілька місяців затримували зарплату, думають по-іншому. Якщо ваш дохід не виплачується в кінці місяця автоматично, а безпосередньо залежить від ваших дій, то ви не боїтеся скорочень або позбавлення премії, і в разі чого набагато швидше «найманця» оправитися від будь-яких дефолтів і криз.  Гроші, час, свобода діяльності, психологічно комфортне коло партнерів - це основні пункти, на які ви можете впливати, маючи власний бізнес. Крім цього є ще маса аспектів, в різній мірі привабливих в залежності від особистих цінностей та цілей людини. Для багатьох сам факт створення власного бізнесу є значущим етапом самоствердження, дієвим способом зміцнення самооцінки. Багатьом чоловікам важливо відчувати себе таким що відбувся  в очах суспільства і дорогих людей, і багато жінок знаходять у своїй, хай невеликій, справі можливість самовираження. Але як би не відрізнялася мета тих, хто одного разу прийшов до своєї справи, їх об'єднує одне: вони будують свої дні, тижні і роки у відповідності зі своїми потребами і бажаннями. Без перебільшення, власний бізнес - не робота, це спосіб життя. У ньому, звичайно, вистачає і складнощів, але, судячи з того, що люди набагато частіше переходять від найманої праці до своєї справи, ніж навпаки, плюси важать важче.