НАКАЗ № 1
м. Рівне
П.1. Про облікову політику підприємства
Згідно із Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", від 16.07.1999 року №996-Х1У, та у відповідності із Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, реалізуючи право самостійно визначати облікову політику підприємства,
НАКАЗУЮ:
1 Починаючи з 30 січня 2006 року організацію ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності здійснювати у відповідності із Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку. Ведення бухгалтерського обліку згідно п.4 ст.8 Закону покладається на бухгалтерію підприємства.
2 Запровадити з 31 січня 2006 року новий План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій та інструкцію про застосування плану рахунків бухгалтерського обліку.
3 Забезпечити дотримання єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності на основі Положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
4 Облікову політику застосовувати у такий спосіб, щоб фінансові звіти повністю відповідали усім вимогам Закону та кожного конкретного Положення (стандарту). Застосовувати передусім ті підходи та методи обліку для ведення бухгалтерського обліку та подання інформації у фінансових звітах, які передбачені Положеннями (стандартами) та найбільше адаптовані до діяльності підприємства.
5 Згідно ПБО 1 ведення бухгалтерського обліку та складання фінансових звітів (за винятком звіту про рух основних коштів) проводити за принципом нарахування та відповідності доходів і витрат, за яким для визначення фінансового результату звітного періоду слід зіставити доходи звітного періоду з витратами, які було здійснено для отримання цих доходів. При цьому доходи і витрати відображаються в обліку і звітності у момент їх виникнення, незалежно від часу надходження і оплати грошей.
6 Ведення бухгалтерського обліку та складання фінансових звітів має відповідати таким якісним характеристикам:
- дохідливість та однозначність тлумачення;
- доречність;
- достовірність;
- порівняність даних.
7 Ведення бухгалтерського обліку та складання фінансових звітів здійснювати з дотриманням таких принципів:
- автономності підприємства, не відображуючи у фінансовій звітності підприємства особисте майно і зобов'язання власників;
- безперервності діяльності підприємства;
- періодичності ( звітним періодом є календарний рік, проміжна- місячна, квартальна звітність - складається наростаючим підсумком з початку звітного року);
- історичної (фактичної) собівартості - пріоритет оцінки активів, виходячи з витрат на їх виробництво та придбання;
- нарахування та відповідності доходів і витрат;
- повного висвітлення;
- послідовності, тобто постійного застосування підприємством обраної облікової політики. Зміну облікової політики обґрунтовувати і розкривати у фінансовій звітності у відповідності до ПБО 6;
- обачності, запобігаючи заниженню оцінки зобов'язань та витрат і завищенню оцінки активів і доходів підприємства;
- превалювання змісту над формою;
- єдиного грошового вимірника, застосовуючи згідно статті 5 Закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" грошову одиницю України.
8 При складанні фінансових звітів визначити межу суттєвості, яка дорівнює 100 гривень.
9 3 метою забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку й звітності проводити щорічну інвентаризацію основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків відповідно до статті 10 Закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
10 Видачу документів стороннім особам здійснювати за письмовим дозволом керівника підприємства. Видачу та переміщення документів за межі території підприємства та його структурних підрозділів здійснювати лише за письмовим розпорядженням засновників підприємства.
11 Основними засобами вважати матеріальні активи, які утримуються з метою використання їх у процесі виробництва (постачання) послуг, або для здійснення адміністративних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року. Основні засоби класифікувати за групами і нараховувати амортизацію (знос ) з використанням норм та порядку, зазначених ст. 8 Закону "Про оподаткування прибутку підприємств" починаючи з першого місяця кварталу, наступного за місяцем введення до експлуатації. Ліквідаційну вартість основних засобів не приймати.
Первісну оцінку об'єкту основних засобів здійснювати за собівартістю, згідно ПБО 7.
12 Бухгалтерський облік нематеріальних активів згідно з ПБО 8 вести за групою "інші нематеріальні активи". Первісну вартість нематеріального активу формувати згідно із пунктами 11-17 ПБО 8. Нарахування амортизації нематеріальних активів здійснювати із застосуванням прямолінійного методу. Строк корисного використання нематеріальних активів встановити по групі.
13 Відстрочені податкові активи визначати в тому разі, коли податок на прибуток , визначений згідно з обліковою політикою підприємства менший за податок на прибуток, визначений за чинним податковим законодавством.
14 Одиницею бухгалтерського обліку запасів є їх найменування або однорідна група (вид). Первісну вартість запасів, що придбані за плату, визначати за собівартістю запасів згідно з п.9 ПБО 9. Запаси відображати у бухгалтерському обліку і звітності за найменшою з двох оцінок : первісною вартістю або чистою вартістю реалізації згідно пункту 24 ПБО 9. При вибутті запасів внаслідок їх використання у процесі господарської діяльності, оцінку їх здійснювати за обліковою вартістю (методом ідентифікованої собівартості відповідної одиниці).
15 На вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів, які враховуються на рахунках 11, нараховувати знос згідно з п.27 ПБО 7 (у розмірі 50% вартості, що підлягає амортизації у першому місяці використання МНМА, та 50% у місяці їх вилучення з складу активів) і обліковувати їх на рахунку 11 до повного зносу і списання , як непридатних до експлуатації. Суму зносу відображати на субрахунку 132.
16 Вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів ( які враховуються на рахунку 22 і списуються відразу при відпуску в експлуатацію ), що передані в експлуатацію, виключати зі складу активів (списувати з балансу на рахунки обліку витрат). З метою забезпечення збереження відповідальними особами вказаних предметів в експлуатації організувати належний контроль за їх рухом ( зокрема оперативний облік у кількісному вираженні) протягом строку їх фактичного використання.
17 Дебіторську заборгованість визнавати активом, якщо існує ймовірність отримання майбутніх вигод та може бути достовірно визначена її сума. Поточну дебіторську заборгованість за продукцію, товари, послуги включати до підсумку балансу за чистою реалізаційною вартістю.
18 Грошовими коштами та їх еквівалентами у фінансовій звітності згідно ПБО 4 прийняти грошові кошти на розрахунковому рахунку, у касі підприємства, та грошові кошти у дорозі.
19 До "Витрат майбутніх періодів" відносити наперед сплачену орендну плату, суми за передплату періодичних видань, наперед сплачені рекламні послуги і всі інші витрати, які стосуються наступного облікового періоду.
20 Зобов'язання відображати тільки тоді, коли актив отримано. Відстрочені податкові зобов'язання визнавати у разі коли податкове зобов'язання за декларацією про прибуток підприємства менше податку на прибуток, визначеного згідно фінансового обліку.
21 Доходи і витрати включати до складу звіту про фінансові результати на підставі принципів нарахування та відповідності і відображати в бухгалтерському обліку та фінансових звітах тих .періодів, до яких вони відносяться. Витрати, не пов'язані з операційною діяльністю, які не включаються до собівартості реалізованої продукції (послуг), є витратами звітного періоду. Класифікацію адміністративних витрат та витрат на збут здійснювати згідно ПБО 16 у відповідності до переліку статей вищеназваних витрат, що є невід'ємною частиною цього наказу.
22 Затвердити систему оплати праці у відповідності до штатного розкладу.
23 Резервів для оплати відпусток та виплати винагороди за вислугу років не створювати.
П.2 Про організацію податкового обліку.
У відповідності з пунктом 7 Положення про організацію бухгалтерського обліку та звітності в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.93 г. №250, із змінами та доповненнями, та згідно вимог Закону України "Про внесення змін та доповнень в Закон України "Про оподаткуванню прибутку підприємств" №283/97 ВР від 22.05.97р. з наступними змінами та доповненнями. Законом України "Про податок на додану вартість" №168/97-ВР з наступними змінами та доповненнями
НАКАЗУЮ:
1. Встановити порядок накопичування даних про валові витрати та валові доходи з метою оподаткування на підставі первинних облікових документів, фіксуючих здійснення господарських операцій, із використанням комп’ютерної програми «1С Підприємство» в системі регістрів та рахунків бухгалтерського обліку на окремих накопичувальних відомостях з наступним використанням цих даних для складання податкової декларації та податкової звітності. Основні засоби класифікувати за групами і нараховувати амортизацію (знос ) за ставками, встановленими пунктами 8.2 та 8.3 статті 8 Закону України "Про внесення змін та доповнень в Закон України "Про оподаткуванню прибутку підприємств" №283/97-ВР від 22.05.97р. з наступними змінами та доповненнями
2. Облік податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ провадити за першою подією, що сталася у звітному періоді.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Директор ___________ _____/