ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 4
РОБОТА З ФАЙЛОВИМИ АРХІВАМИ ІНТЕРНЕТ
Завдання для виконання
Завдання № 1
Відкрийте вікно командного рядка (Пуск-Программи- Стандартние-Командная строка) і за допомогою команд операційної системи перейдіть у свій персональний каталог.
В умовах локальної мережі, використовуючи утиліту ftp.exe, підключіться до сервера ftp:// ftp.rv.uar.net. Скачайте файл та перевірте його наявність на комп’ютері. Файл, який потрібно скачати вказує викладач.
За допомогою браузера Internet Explorer зверніться до сторінки для пошуку по українських FTP-серверах за адресою http://www.ftpsearch.com.ua/.
Ознайомтесь із загальною інформацією про пошукову систему і за допомогою гіперпосилання FTP-пошук відкрийте по шукову форму. За замовчуванням відкривається проста форма, в якій можна задати ім'я файлу для пошуку.
За допомогою гіперпосилання Розширена форма пошуку відкрийте форму для виконання розширеного пошуку, яка дає змогу детальніше описати умови пошуку і спосіб відображення результатів.
За допомогою розширеної форми виконайте пошук одного з популярних менеджерів завантажень (програми для завантаження файлів з Internet) ReGet, упорядкувавши список за датою створення файлів. Для цього в полі Шукати вкажіть reget, для сортування виберіть перемикач Дата хост і шлях.
Збережіть результати пошуку у вигляді текстового файлу у своєму персональному каталозі.
Завантажте "найсвіжіший" дистрибутив програми у свою персональну папку (найчастіше це файл reget.zip з підкаталогу Download).
Відкрийте файл Readme.txt з інформацією про призначення і використання програми і ознайомтеся з ним.
За допомогою однієї з пошукових систем загального призначення (наприклад, Яndех) виконайте пошук документів за ключовим словом reget. Уважно перегляньте результати пошуку та зверніть увагу на документи з інформацією про нові версії програми — ReGetDeluxe та ReGetJunior, ознайомтеся з їхніми можливостями та умовами поширення.
Зробіть закладки на кілька сайтів, з яких можна завантажити одну або іншу програму — ReGetDeluxe чи ReGetJunior.
Завдання № 2
Виконайте індивідуальне завдання, згідно свого варіанту (номером варіанту є номер згідно з списку групи). За допомогою даної в своєму варіанті програми вивести вмістиме кореневого католугу – зайти в будь-яку папку за вибором і вивести її вмістиме (вивести ім’я поточного каталогу на сервері) – повернутися в кореневий каталог – перейти в папку pub і вивести її вмістиме. Скачати файл на свій локальний диск, що міститься в цьому каталозі – перейти в кореневий каталог – завершити з’єднання. Адреси FTP-серверів задані, використовувати активний та пасивний режим. Вводимо логін по-замовчуванню anonymous та пароль HYPERLINK "mailto:user@host.com" user@host.com.
Зміст звіту
Короткі теоретичні відомості.
Виконання завдання № 1.
Результати виконання завдання № 2.
Зробити порівняння у функціях програм.
Висновок по зробленій роботі.